کد مطلب:  60414 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
توزیع واکسن آنفلوانزای ایرانی از هفته آینده

توزیع واکسن آنفلوانزای ایرانی از هفته آینده

مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از پخش واکسن ایرانی آنفلوانزا خبر داد
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، سید حیدر محمدی، مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو اعلام کرد: امسال برای واکسن آنفلوآنزا در کشور چهار تولیدکننده داریم که دو تامین‌کننده وارداتی و دو تامین‌کننده تولید داخل هستند.

محمدی ادامه داد: ما حدود 2.5 میلیون دوز واکسن آنفلوانزا را از طریق واردکننده خارجی تامین کردیم که 1.5 میلیون دوز آن وارد شده و یک میلیون دوز باقی مانده هم در حال ورود است و به زودی وارد کشور می‌شود. افزون بر اینها دو تامین‌کننده تولید داخلی هم داریم که برای اولین بار واکسن تولیدی آنها امسال وارد بازار می‌شود البته پارسال هم یکی از تولیدکنندگان واکسن آنفلوآنزا تولید کرده بود، اما واکسن برای مطالعات بالینی بود و امسال این واکسن وارد بازار می‌شود.

مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو اعلام کرد: تولیدکنندگان داخلی واکسن آنفلوآنزا امسال 200 هزار دوز واکسن آماده کردند که قرار است ظرف هفته آینده به ما تحویل دهند و در داروخانه ها توزیع  شود. البته این تولیدکنندگان به ما قول داده بودند که 1.5 تا دو میلیون واکسن آنفلوآنزا به ما تحویل دهند و اگر شرایط بازار مساعد باشد و تامین کنند، این میزان را به ما می‌دهند و الباقی وارداتی‌ها هم وارد می‌شود.

نظر خود را درباره «توزیع واکسن آنفلوانزای ایرانی از هفته آینده» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید