کد مطلب:  62402 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تجربه تورم کمتر در سال 1401

تجربه تورم کمتر در سال 1401

وزیر امور اقتصاد و دارایی اظهار داشت که دولت در پی کنترل کسری بودجه تلاش های زیادی می کند و در این راستا بسیار جدی عمل کرده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

بنا بر اظهارات دکتر خاندوزی، وزیر امور اقتصاد، بخاطر کنترل دولت بر قیمت ها، در سال 1401 تورم اندکی را شاهد خواهیم بود.

دولت سیزدهم، کشور را در وضعیت بسیار بد و بی ثبات اقتصادی تحویل گرفته و این اتفاق بسیار کم سابقه ای است، و همچنان در سال 1400 باز هم در شاهد رشد قیمت ها بودیم و هنوز هم هستیم. این اوضاع بعد از جنگ جهانی دوم و طی 80 سال گذشته، اتفاق نیفتاده بود.

متاسفانه دشواری های این تورم بر دوش مردم است، که بخشی از آنها بخاطر تحریم ها و بخشی دیگر به خاطر بی تدبیری های برخی افراد در اوضاع اقتصادی بوده است.

حدود 49 میلیون نفر در بورس سهام دار هستند، و مدیریت این بازار سبب شده تا مردم دچار مشکلاتی در این زمینه شوند. این مساله هم در دولت جدید قابل کنترل است و برنامه ریزی هایی برای این مسائل انجام شده است.

دولت قصد دارد بودجه استانی را بصورت عادلانه توزیع کند. به همین منظور، "صندوق پیشرفت توسعه" را در استان ها ایجاد کرده ایم.

همچنین، مردم گلایه دارند که تورم 40 درصد افزایش یافته اما حقوق همچنان پایین است و متناسب با تورم افزایش پیدا نمی کند. نه تنها کارمندان دولت، بلکه کارمندان و کارگران بخش خصوصی هم باید از افزایش حقوق برخوردار شوند.

: برای دریافت مشاوره درباره تجربه تورم کمتر در سال 1401 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تجربه تورم کمتر در سال 1401» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید