این وضعیت شرکت های صنعتی را در وضعیت خطرناکی قرار داده است. | آسمونی
کد مطلب: 59820 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تورم آلمان بعد از 13 سال رکورد زد

تورم آلمان بعد از 13 سال رکورد زد

تورم سالانه آلمان در ماه آگوست شتاب گرفت و به بالاترین سطح در 13 سال اخیر رسید.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از رویترز، تورم سالانه آلمان در ماه آگوست شتاب گرفت و به بالاترین سطح در 13 سال اخیر رسید. این وضعیت باعث شد تا شرکت‌ها و مصرف‌کنندگان بزرگترین اقتصاد اروپا در طی روند ریکاوری اقتصادی این کشور تحت فشار زیادی قرار بگیرند.

داده‌های اداره آمار فدرال نشان داد که قیمت‌های مصرف‌کننده آلمانی طبق همسان‌سازی انجام شده برای مقایسه با اتحادیه اروپا، در ماه آگوست 3.4 درصد رشد کرده است. این در حالی است که نرخ تورم قیمت‌های مصرف‌کننده در ماه جولای 3.1 درصد بود.

نرخ تورم ماه آگوست دقیقاً با پیش‌بینی اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز برابر بود. این نرخ تورم قبلاً فقط در جولای 2008 دیده شده بود. در آن ماه هم نرخ تورم به 3.4 درصد رسیده بود.

شاخص ملی تورم سی‌پی‌آی در این ماه به 3.9 درصد رسید که این بالاترین سطح از دسامبر 1993 تا کنون است. در آن سال به دنبال یکی شدن آلمان غربی و شرقی اقتصاد در حال شکوفایی بود.

تحلیل‌گر کامرزبانک، رالف سولوین، می‌گوید: این به علت بالا رفتن قیمت‌های انرژی و مواد غذایی است در حالی که شاخص تورم اصلی بدون در نظر گرفتن قیمت‌های پرنوسان مواد غذایی و انرژی حتی در این ماه از 2.9 درصد به 2.8 درصد افت کرد.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره تورم آلمان بعد از 13 سال رکورد زد فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «تورم آلمان بعد از 13 سال رکورد زد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 + 6 = ?