کد مطلب:  66709 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
توافقات مایکروسافت و سونی بر سر عرضه Call of Duty

توافقات مایکروسافت و سونی بر سر عرضه Call of Duty

مایکروسافت اعلام کرده است که سری بازی Call of Duty برای مدت زمان بیشتری نسبت به قرارداد فعلی، بر روی پلی استیشن عرضه خواهد شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، رئیس ایکس باکس، آقای فیل اسپنسر، متنی را برای رئیس پلی استیشن فرستاده است و به او این اطمینان را داده است که سری بازی‌های Call of Duty تا چندین سال بعد از اتمام قرارداد فعلی پلی استیشن با اکتیویژن عرضه خواهد شد.

مایکروسافت، طی نامه‌ای که فیل اسپنسر برای جیم رایان نوشته و ارسال کرده است، متعهد شده است تا سری Call of Duty را چندین سال پس از اتمام قرارداد فعلی، بر روی کنسول‌های پلی استیشن عرضه کند و این به آن معنی است که با تایید شدن تصاحب اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت، سری Call of Duty به صورت ناگهانی از روی پلی استیشن حذف نخواهد شد.

اگرچه مدت زمان تضمین شده جهت عرضه شدن بازی Call of Duty بر روی کنسول پلی استیشن اعلام نشده است، اما وبسایت بلومبرگ در ابتدای سال 2022 میلادی اعلام کرده بود که قرارداد از پیش بسته شونی پلی استیشن با اکتیویژن تا سال 2024 ادامه خواهد داشت و بعد از آن ایکس باکس و مایکروسافت متعهد می‌شوند که تا چند سال بعد از آن که مدت زمان آن مشخص نیست، عناوین Call of Duty را برای پلی استیشن عرضه کند.

این در حالی است که سونی، از مورد تایید واقع شدن خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت هراس دارد و بر این اعتقاد است که مایکروسافت به دنبال انحصارطلبی و ایجاد یک مونوپولی بسیار گسترده است که می‌تواند صنعت گیم را به نابودی بکشاند. سونی معتقد است که تصاحب شدن اکتیویژن توسط مایکروسافت باعث شده است تا میزان استقبال کاربران از کنسول‌های ایکس باکس بیشتر شود.

سونی در شکوائیه‌ای که تنظیم کرده بود، اعلام کرد که از آنجایی که خلق یک فرانچایز جدید همانند سری Call of Duty بسیار سخت و ناشدنی خواهد بود، اقدام مایکروسافت در خصوص خرید اکتیویژن می‌تواند در ادامه به انحصاری شدن این بازی منجر شود و در نتیجه سونی با ضرر بسیار بزرگی مواجه خواهد شد.

در پایان لازم به ذکر است، پیام ارسال شده توسط اسپنسر، به نظر تنها یک راه حل موقتی باشد؛ زیرا در این پیام اعلام شده است که مایکروسافت به عرضه سری بازی Call of Duty تا چند سال بعد از به اتمام رسیدن قرارداد ادامه خواهد داد. اما این پیام هیچ اشاره‌ای به عدم انحصاری شدن این عنوان نمی‌کند و ممکن است در نهایت مایکروسافت سری بازی Call of Duty را به صورت انحصاری برای محصولات مایکروسافت عرضه کند.

: برای دریافت مشاوره درباره توافقات مایکروسافت و سونی بر سر عرضه Call of Duty فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «توافقات مایکروسافت و سونی بر سر عرضه Call of Duty» در کادر زیر بنویسید :

5 * 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید