کد مطلب: 60737 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تمدید  دوباره تحریم ها علیه شرکت هوایی ایرانی

تمدید دوباره تحریم ها علیه شرکت هوایی ایرانی

دفتر امنیت و صنعت وابسته به وزارت تجارت آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که تحریم‌های اعمال شده علیه ماهان ایر و 12 شرکت دیگر برای شش ماه دیگر تمدید شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از راشاتودی، آمریکا باردیگر تحریم‌ها علیه شرکت هواپیمایی ماهان را تمدید کرد.

در این ارتباط دفتر امنیت و صنعت وابسته به وزارت تجارت آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که تحریم‌های اعمال شده علیه ماهان ایر و 12 شرکت دیگر برای شش ماه دیگر تمدید می‌شود.

تمدید این تحریم‌ها از سوی آمریکا همزمان با نزدیک شدن به تاریخ از سرگیری مذاکرات هسته‌ای وین صورت می‌گیرد.

تحریم‌های اعلام شده، ممنوعیت فروش هرگونه تجهیزات آمریکایی مربوط به صنعت هوایی یا قطعات یدکی را در بر می‌گیرد و درمیان شرکت‌های تحریم شده نام شرکت‌هایی از انگلیس، اردن، عراق، امارات، سوریه، ترکیه و فرانسه که با ماهان ایر همکاری کرده بودند نیز به چشم می‌خورد.

هواپیمایی ماهان از سال‌ها پیش و از سال 2011 در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته است.

البته سال‌های پیش از آن نیز ماهان ایر در برهه‌هایی در فهرست سیاه اتحادیه اروپا قرار داشت و آمریکا نیز چند شرکت بین‌المللی را به خاطر فروش هواپیما به ماهان ایر مشمول مجازات‌هایی کرده بود.

ماهان، پس از شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی یا ایران‌ایر بزرگترین شرکت هواپیمایی ایران است به صورتی که برای مثال بین تهران و پاریس، چهار پرواز در هفته داشته و یکی از شرکت‌های ایرانی است که پس از اعمال تحریم‌ها از سوی آمریکا، در فهرست تحریمی‌ها قرار گرفته است.

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار

علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای

آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «تمدید دوباره تحریم ها علیه شرکت هوایی ایرانی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 * 7 = ?