کد مطلب:  63901 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تمدید ثبت نام وام ضروری صندوق رفاه دانشجویی

تمدید ثبت نام وام ضروری صندوق رفاه دانشجویی

ثبت نام وام ضروری از امروز ۳۰ فروردین آغاز شده است و دانشجویان می‌توانند با مراجعه به پورتال صندوق رفاه نسبت به ثبت درخواست این وام اقدام کنند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از مهر،  بر اساس اعلام صندوق رفاه دانشجویان کشور ثبت نام وام ضروری از 30 فروردین آغاز شده و تا 15 خرداد 1401 ادامه خواهد داشت ، دانشجویان متقاضی می‌توانند با مراجعه به پورتال صندوق رفاه به آدرس www.swf.ir نسبت به ثبت درخواست این وام اقدام کنند.

قرار بود این ثبت نام از 27 فروردین آغاز شود که به دلیل اشتباهات سخت افزاری سایت ثبت این وام غیر فعال شده بود اما هم اکنون مشکل ثبت درخواست این وام حل شده است و در نتیجه دانشجویان متقاضی می‌توانند برای دریافت وام ضروری صندوق رفاه دانشجویان ثبت نام نمایند.

در همین مورد رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اعلام کرد که ثبت نام وام‌های ضروری و دکتری در نیمسال دوم سال تحصیلی 1400-1401 از روز شنبه 27 فروردین 1401  آغاز شده است  و تا 15 خرداد سال جاری ادامه خواهد داشت.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در خصوص وام های دیگر نیز اعلام کرد که  ثبت‌نام 3 وام تحصیلی، شهریه و ودیعه مسکن دانشجویان نیز تا  تاریخ 25 اردیبهشت 1401 تمدید شده است و ثبت ناتم همچنان در سایت مربوطه ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، در سال تحصیلی 1400-1401 مبالغ وام‌های دانشجویی 30 درصد رشد داشته است و دانشگاه‌هایی که با کمبود ظرفیت خوابگاهی مواجه هستند، می‌توانند با استفاده از ظرفیت وام ودیعه مسکن نسبت به اجاره خوابگاه اقدام کرده و در اختیار دانشجویان نیازمند قرار دهند.

بر اساس ارقام اعلام شده از سوی صندوق رفاه دانشجویی وام ودیعه مسکن گروهی برای سال تحصیلی جدید، 100 درصد افزایش یافته است و این وام در برطرف کردن  بخش بزرگی از از کمبود ظرفیت خوابگاهی دانشگاه‌ها تاثیر گذار خواهد بود.

صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم علاوه بر وام ودیعه مسکن، وام ودیعه گروهی نیز ارائه می‌دهد، دانشجویان برای دریافت وام گروهی، می‌توانند به سایت صندوق رفاه دانشجویان مراجعه کرده و ثبت نام کنند، سپس دانشگاه‌ها این دانشجویان را دسته بندی کرده و بعد از تأیید، اسامی آنان را به صندوق ارسال می‌کنند، صندوق نیز به ازای هر دانشجو در تهران 5 میلیون تومان، در شهرهای بزرگ 4 میلیون تومان و در مابقی شهرها 3 میلیون تومان به حساب دانشگاه پرداخت می‌کند.

وام ودیعه مسکن متاهلی نیز با افزایش 30 درصدی در تهران به 32 میلیون و 500 هزار تومان، در کلان شهرها به 26 میلیون و در سایر شهرها به 19 میلیون و 500 هزار تومان افزایش یافته است.

: برای دریافت مشاوره درباره تمدید ثبت نام وام ضروری صندوق رفاه دانشجویی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تمدید ثبت نام وام ضروری صندوق رفاه دانشجویی» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید