کد مطلب:  60689 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
گفتگوی تلفنی مکرون و پوتین/فرانسه از تمامیت ارضی اوکراین دفاع خواهد کرد

گفتگوی تلفنی مکرون و پوتین/فرانسه از تمامیت ارضی اوکراین دفاع خواهد کرد

رئیس جمهور فرانسه با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به صورت تلفنی گفتگو و تاکید کرده که فرانسه آماده دفاع از تمامیت ارضی اوکراین است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی به نقل از تاس، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به صورت تلفنی گفتگو کرد.

به نقل از منابع دو کشور در این تماس تلفنی، ماکرون تاکید کرده که فرانسه آماده دفاع از تمامیت ارضی اوکراین می باشد. دو طرف همچنین در این تماس تلفنی درباره کاهش تنش در مرز بلاروس و لهستان به سبب بحران پناهجویان توافق کردند.

با این حال ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین ادعا کرده است که حدود 100 هزار نیروی نظامی کشور روسیه در نزدیکی مرز اوکراین مستقر شده‌اند. رئیس جمهور اوکراین همچنین افزود که اطلاعاتی در مورد تحرکات فعال نیروهای روسیه بدست کیف رسیده است.

البته لازم به ذکر است که چندی پیش دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین ادعاها درباره احتمال حمله روسیه به اوکراین را رد و ناتو را متهم به اقدامات تنش زا کرده بود.

از سوی دیگر ژنرال نیک کارتر، رئیس ستاد مشترک ارتش انگلیس نسبت به بروز جنگ تصادفی میان روسیه و غرب هشدار داد و خطر بروز چنین جنگی را بیش از هر زمان دیگری عنوان کرد.

به گفته او، در دنیایی بسیار رقابتی‌تر در مقایسه با  2 دهه گذشته هستیم و ماهیت رقابت میان کشورها و قدرت‌های بزرگ به تنش‌های بزرگ‌تر منجر شود و این تنش چیزی است که باید مراقب آن بود و از آن اجتناب کرد.

ژنرال کارتر اضافه کرد، در حال حاضر در دوره‌ای هستیم که جهان چند قطبی‌تر شده و در جهان چند قطبی مردم برای اهداف مختلف و دستورالعمل‌های مختلف رقابت می‌کنند و در این شرایط، خطر بیشتری وجود دارد که تنش منجر به چیزهای بیشتری و شود.

هشدار این نظامی انگلیسی همزمان با تشدید تنش‌ها میان روسیه و نیروهای ناتو و غرب مخصوصا بر سر اوکراین و در دریای سیاه اعلام شده است.

: برای دریافت مشاوره درباره گفتگوی تلفنی مکرون و پوتین/فرانسه از تمامیت ارضی اوکراین دفاع خواهد کرد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «گفتگوی تلفنی مکرون و پوتین/فرانسه از تمامیت ارضی اوکراین دفاع خواهد کرد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید