کد مطلب:  1526 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
تلویزیون علی ضیا را نمی خواهد

تلویزیون علی ضیا را نمی خواهد

داستان علی ضیا را همه می دانند. روز بازی استقلال و پرسپولیس در لیگ برتر ضیاء در کافه بعضیا در حال تماشای...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

3756583_821
3756583_821

داستان علی ضیا را همه می دانند. روز بازی استقلال و پرسپولیس در لیگ برتر ضیاء در کافه بعضیا در حال تماشای بازی بود که پرسپولیس گل تساوی را زد و او در طرفدارای از پرسپولیس شعاری علیه مظلومی، سرمربی استقلال سر داد.

فیلم خوشحالی اش خیلی سریع در فضای مجازی پخش شد. ضیاء عذرخواهی کرد و استقلالی ها و مظلومی هم بعد از موضع گیری های تندی که داشتند، ظاهرا کوتاه آمدند اما او هنوز بلاتکلیف است. گفته می شود به کاشان رفته و کنار خانواده اش منتظر است تا مسئولان صداوسیما چراغ سبزی برای بارگشتش نشان بدهند. بر اساس شنیده ها در این مدت هم خیلی ها واسطه شده اند تا این مجری به سر کارش برگردد اما دلخوری مدیران در حدی نیست که بخواهند او را ببخشند.

تصور این بود که علی اصغر پورمحمدی، معاون صداوسیما اصلی ترین مخالف بازگشت ضیاء به تلویزیون است. در همه سال هایی که پورمحمدی مدیر شبکه سه بود و ضیاء مجری برنامه هیا این شبکه، گفته می شد پورمحمدی اعتقاد چندانی به او ندارد. نزدیکان به پورمحمدی نظرشان این بود که او اجرای فرزاد حسنی و احسان علیخانی را بیشتر قبول دارد. حتی گفته می شود روزهایی که تهیه کنندگی برنامه «بعضیا» را به ضیاء داده بودند، پورمحمدی خیلی راضی نبود و گلایه هایی هم کرده بود. هر چند منتقدان علی ضیاء سر این برنامه کم نبود. به خاطر اسم این برنامه، انهام خوشیفتگی به ضیاء زدند، چرا که اسم صفحه اینستاگرام ضیاء هم «بعضیاء» است و گفته می شد ضیاء اسم برنامه را از روی اسم مورد علاقه خودش انتخاب کرده بود.

fun751-1
fun751-1

به هر حال با همه مخالفت هایی که پورمحمدی با ضیاء دارد، می گویند در داستان ممنوع الکار شدن او، معاون صداوسیما خیلی دخیل نبوده و این بار خود محمد سرافراز، رییس سازمان صداوسیماست که مصر است ضیاء به تلویزیون برنگردد.

چند دلیل برای مخالفت سرافراز با ضیاء مطرح است. آنهایی که سابقه همکاری با شبکه های تلویزیونی دارند و برنامه اجرا کرده اند، همیشه با خط قرمزهایی روبرو بوده اند؛ از جمله اینکه وارد عرصه اقتصادی نشوند. تجربه تلخی که دو مجری تلویزیون در یک پروژه اقتصادی داشتند، سبب شده مدیران این سازمان در این زمینه سختگیر باشند. این خط قرمزی است که ضیاء رعایت نکرده.

در کافه «بعضیاء» که گفته می شود به نام فرد دیگری ثبت شده است، ظاهرا خود ضیاء هم منافع اقتصادی دارد. فیلم معروف شادی بعد از گل پرسپولیس دربی هم مربوط به همان کافه است. شنیده می شود کسانی که برای تماشای دربی به این کافه رفته بودند، بلیت ورودیه هم خریده اند و این، علاوه بر هزینه های معمول کافه بوده.

این مورد هم شاید قابل گذشت باشد اما دلیل اصلی ناراحتی سرافراز چیز دیگری است. ضیاء یک ماه قبل از دربی عازم حج شده بود. در اتفاقات منا هم وقتی خبر رسید که ضیاء هم بین جان باختگان است، عکسی با سر تراشیده اش منتشر کرد و از زنده بودنش خبر داد.

حال اطرافیان سرافراز می گویند او ناراحت است ضیاء که با هزینه بیت المال به حج رفته چرا فقط بعد از یک ماه در فضایی که دختران و پسران با هم حضور داشته اند، جیغ و سوت کشیده و شادی های غیرمتعارف داشته.

حتی گفته می شود سرافراز به مختلط بودن این فضا هم ایرادی نگرفته و فقط موضع او روی دو تصویر متضادی است که از ضیاء به افکار عمومی ارائه شده. به هر حال همه این دلایل باعث شده سرافراز تاکید کند که دیگر اجرایی به ضیاء داده نشود.

فیتیله ای ها برمی گردند

در حالی که گفته می شود بخششی برای ضیاء در کار نیست، خبرها درباره عمو فیتیله ها خوب است. شنیده ها می گویند مدیران صداوسیما تصمیم گرفته اند بعد از آرام شدن فضا، شرایط را برای ادامه کار آنها فراهم کنند. می گویند مدیران توهینی را که در این برنامه شد، سهوی می دانند و عذرخواهی هایی را که عمو فیتیله ها کرده اند پذیرفته اند. سابقه خوب عموها و نحوه عذرخواهی شان و بازخوردی که مردم به این عذرخواهی ها داشته اند، مدیران را مجاب کرده است که آنها بعد از مدتی بتوانند به کارشان ادامه دهند.

: برای دریافت مشاوره درباره تلویزیون علی ضیا را نمی خواهد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تلویزیون علی ضیا را نمی خواهد» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید