کد مطلب:  64450 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
دومین توله یوزپلنگ ایرانی تلف شد

دومین توله یوزپلنگ ایرانی تلف شد

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست خبر از تلف شدن دومین توله یوزپلنگ آسیایی در مرکز تکثیر یوز آسیایی داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، حسن اکبری، معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست اعلام کرد: «دومین توله یوز آسیایی به دنیا آمده در مرکز تکثیر یوز آسیایی تلف شد.»

وی در ادامه توضیح داد: «صبح روز چهارشنبه دامپزشک تیمارگر توله یوزها متوجه تغییر در عادت دفع آنها می‌شود که به فوریت موضوع توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان، به دامپزشکان گروه بیماری های دفتر حیات وحش منعکس و با هماهنگی دامپزشک متخصص داخلی دام کوچک از دانشکده دامپزشکی سمنان به محل نگهداری یوزها منتقل شده و پس از معاینه نسبت به درمان آن اقدام می‌کند.» 

به گفته ایشان، بعد از بررسی های صورت گرفته با نظر دامپزشک متخصص، تصمیم گرفته شد که توله ها را برای بررسی و نظارت بیشتر به بیمارستان تخصصی دامپزشکی در تهران منتقل کنند که متاسفانه یکی دیگر از توله ها در مسیر انتقال به تهران تلف شد.

توله باقی مانده اکنون در بیمارستان تخصصی دامپزشکی و تحت مراقبت های دامپزشکی قرار دارد.

معاون سازمان محیط زیست در رابطه با علت تلف شدن یوز دوم اعلام کرد: «فرضیه‌های اول دامپزشکان این است که شیر مصرفی، کیفیت مناسبی نداشته و عامل تلف شدن توله یوز دوم شده است.» متاسفانه شیر باکیفیت برای این گونه خاص در کشور موجود نداریم و با حداقل امکانات دست به تکثیر این گونه یوزپلنگ آسیایی زده ایم، به همین علت توله یوز دوم را از دست دادیم.

توله سوم هم متاثر از همان شیری که مصرف کرده، آسیب دیده و از دیروز تاکنون در حال درمان است، اما خوشبختانه وضع بهتری دارد و ان شاالله که زنده بماند.

اولین توله یوز ایرانی یا همان آسیایی در 14 اردیبهشت، پس از 3 روز از تولد، به دلیل ضعف جسمانی و ناهنجاری بدو تولد در ریه سمت چپ و چسبندگی ریه تلف شد.

اکنون از بین این 3 توله یوز، فقط یک توله باقی مانده است.

: برای دریافت مشاوره درباره دومین توله یوزپلنگ ایرانی تلف شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «دومین توله یوزپلنگ ایرانی تلف شد» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید