کد مطلب:  61961 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تلاش انگلستان برای حذف روسیه از سوئیفت

تلاش انگلستان برای حذف روسیه از سوئیفت

دولت انگلستان به بهانه برنامه ریزی احتمالی روسیه برای حمله به اوکراین به دنبال حذف این کشور از سوئیفت می باشد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از راشاتودی،  بر اساس گزارش های منتشر شده در رسانه های مختلف اروپایی، مقامات بریتانیا در حال بررسی امکان حذف روسیه از سیستم پرداخت بین المللی تحت عنوان سوئیفت می باشند.

از دلایل اصلی انجام این کار  می توان به اعمال فشار بیستر ئر خصوص تنش های موجود بین اروپا و ناتو با روسیه بر سر اوکراین اشاره کرد و انگلستان با اینکار روسیه را تحت فشار خواهد گذاشت.

خبرگزاری تلگراف به نقل از منابع نزدیک به بوریس حانسون، نخست وزیر انگلستان عنوان می کند که نخست وزیر بریتانیا از ترس برخی دیگر از رهبران کشورهای جهان از خطر حمله برق آسا روسیه به اوکراین سخنی به میان نمی‌آورد.

در طول چند ماه گذشته، طیف وسیعی از رسانه‌های آمریکایی و اروپایی، همراه با چند مقام سیاسی دولت ایالات متحده آمریکا، گمانه زنی هایی در مورد حمله احتمالی روسیه به اوکراین را منتشر کرده‌اند. در نقطه مقابل دولت آمریکا در واشنگتن و متحدانش، کرملین را به اعمال دور جدیدی از تحریم‌های به اصطلاح فلج‌کننده تهدید کردند که در صورت روی دادن این اتفاق، حرکت نیروهای روسی در منطقه مرز غربی این کشور را به عنوان شاهدی بر این طرح ذکر کردند.

اما دولت روسیه به ریاست ولادیمیر پوتین، همواره این اتهامات را رد کرده و گفته است که روسیه حق دارد در داخل مرزهای خود هر طور که می‌خواهد مانورهای نظامی انجام دهد.

نخست‌وزیر بریتانیا اعلام کرده است که این کشور با تحریم‌های احتمالی علیه روسیه نمی‌تواند از پروژه نورد استریم 2 بگذرد، چون این خط لوله که برای افزایش عرضه گاز به کشورهای اروپایی که با بحران های مختلف دست و پنجه نرم می کنند، طراحی شده است.

در پایان لازم به ذکر است که بر اساس گزارش های منتشر شده بوریس جانسون قرار است با رهبران گروه 7 تماس بگیرد تا ائتلاف تحریمی را با هدف  اعمال فشار بیشتر بر روسیه را نهایی کند.

: برای دریافت مشاوره درباره تلاش انگلستان برای حذف روسیه از سوئیفت فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تلاش انگلستان برای حذف روسیه از سوئیفت» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید