کد مطلب:  62262 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
درمان گیاهی و خانگی امیکرون امکان پذیر است؟

درمان گیاهی و خانگی امیکرون امکان پذیر است؟

در چند روز اخیر پیامی مرتبط با روش های پیشگیری و درمان خانگی و گیاهی کرونا و مقابله با سویه جدید یعنی امیکرون در فضای مجازی منتشر شده است.
زمان مطالعه: 3 دقیقه

به گزارش آسمونی پس از کشف و شناسایی پنجمین سویه ویروس کرونا در آفریقای جنوبی، سازمان بهداشت جهانی نام آن را امیکرون گذاشت و در لیست سویه های نگران کننده قرار داد. این سویه پس از سایر سویه ها با نام های یونایی مانند آلفا، بتا، گاما و دلتا به عنوان پنجمین سویه و به دلیل افزایش در تعداد جهش های ژنتیکی یکی از مسری ترین گونه های کرونا می باشد.

با این حال این ویروس پس از حدود یک ماه نظارت و کنترل در مرز های مختلف بالاخره از طریق یک مسافر یرانی ساکن تهران و از مسیر هوایی امارات متحده عربی وارد کشورمان شد و جمعیت زیادی را درگیر کرد و در حال حاضر کشور ما در حال مقابله با موج ششم شیوع کرونا است.

اما در روز ها اخیر پیام های متفاوتی در خصوص درمان های خانگی امیکرون و نکاتی برای پیشگیری از ابتلا کرونا در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در حال دست به دست شدن است. از این دست درمان های عجیب و غریب در طول سال گذشته در جامعه ایران بسیار دیده شده است، از روغن بنفشه و خاکشیر و سیر تا نوشیدن نقره در آب و ادرار شتر که خوشبختانه در برخی از موارد با پیگیری های قضایی از ترویج آن ها جلوگیری به عمل آمد.

پیام زیر با عنوان تفاوت بین امیکرون و کرونا با هدف ارائه راه حل هایی برای مقابله با این سویه جدید و حتی درمان آن با استفاده از داروهای گیاهی در فضای مجازی منتشر شده است:

تفاوت کرونا و امیکرون :

 کرونا؛ ریه را درگیر میکرد و مأموریت اصلی اش؛ تجمع بلغم فاسد (آب عفونی) در ریه بود.
✍️ لذا در کرونا که از بخور جوش شیرین، و داروها و دمنوش های گرم و خشک مانند داروی امام کاظم (ع) ، زنجبیل ، فلفل ، آویشن ، گلپر ، دارچین ، سیر و امثالهم استفاده میشد ...
 لکن درگیری ریه در امیکرون بسیار ناچیز است و مأموریت اصلی امیکرون؛ خشک کردن و التهاب گلو و لوزه ها می‌باشد.
 لذا در امیکرون میبایست از موارد رطوبت بخش ضد عفونی کننده و ضد التهاب؛ مانند « آبلیموعسل نمک» ، « شربت بنفشه » ، « به دانه » ، « میو‌ه جات » و امثالهم استفاده کرد.
 امیکرون بیماری بی خطری است که برخلاف کرونا ، کاهش سطح اکسیژن را بهمراه ندارد و با کمی مراقبت های صحیح خانگی ، ظرف دو الی سه روز به پایان می‌رسد.
یکی از بهترین درمان های امیکرون؛ قرقره مداوم «آبلیمو عسل نمک» و خوردن آن می‌باشد.

همراهان عزیز آسمونی؛

این متن هم اکنون در شبکه های اجتماعی در حال دست به دست شدن می باشد، لذا درستی آن نیز  توسط پورتال جامع آسمونی تایید یا تکذیب نمی‌شود و صرفا جهت در دسترس بودن حواشی شبکه های اجتماعی و بازخورد مخاطبین گرامی درج شده است.

این در حالی است که بر اساس اعلام سایت های مختلف خبری و علمی درمان صد در صدی خاصی برای این نوع ویروس یافته نشده است. به طور مثال دو دارو در آمریکا و یک دارو نیز در کشور انگلستان مراحل بالینی بررسی قرص کرونا را طی میکنند اما این امر که آیا این قرص ها صد در صد بر کرونا غلبه می کنند انتظار بیهوده است.

مشخص نیست که امیکرون توانایی انتقال بیشتری نسیت به واریانت های قبلی از جمله نوع دلتا دارد یا نه. تعداد افراد مبتلای با نتیجه تست مثبت در آفریقای جنوبی  که در واقع اولین نقطه شناسایی امیکرون بود همچنان در حال افزایش  است، اما مطالعات اپیدمیولوژیک نشان خواهد داد که این افزایش موارد ابتلا به دلیل خود نوع امیکرون است یا عوامل دیگری در آن موثر است.

در حال حاضر کورتیکواستروئیدها و مهارکننده‌های گیرنده IL6 همچنان برای مدیریت بیماران مبتلا به نوع شدید مؤثر خواهند بود. با توجه به تغییرات بخش‌هایی از ویروس در نوع Omicron، سایر درمان‌ها برای تعیین میزان تاثیر آنها ارزیابی خواهند شد.

در پایان در نظر داشته باشید درمان های خود سرانه و گیاهی و توصیه های افرادی که سوابق علمی خاصی ندارند نه تنها به درمان کرونا و سایر سویه های آن کمکی نمیکند بلکه ممکن است جان شما را به خطر بیندازد و خسارات جبران ناپذیری را برای بیمار به ارمغان بیاورد. در نتیجه توصیه می شود که به راهکار های علمی و درمان هایی که بر اساس استاندارد های سازمان جهانی بهداشت و سایر سازمان های رسمی تایید شده است اکتفا کنید.

 

 

: برای دریافت مشاوره درباره درمان گیاهی و خانگی امیکرون امکان پذیر است؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «درمان گیاهی و خانگی امیکرون امکان پذیر است؟» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید