ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  62074 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تغیییرات اساسی کنکور از 1401 و برگزاری الکترونیکی از 1402

تغیییرات اساسی کنکور از 1401 و برگزاری الکترونیکی از 1402

رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور از 3 تغییر مهم و اساسی در کنکور 1401 و همچنین برگزاری کنکور به صورت الکترونیک از سال 1402 خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، عبدالرسول پورعباس، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در نخستین نشست خبری خود در ساختمان مرکزی سازمان سنجش آموزش کشور با شاره به مهمترین تغییرات اعمال شده در فرآیند برگزاری کنکور 1401 گفت: اولین قولی که به داوطلبان دادیم این است که دفترچه و پاسخ‌نامه آزمون ارتقاء پیدا کند، به این معنی که یک دفترچه عمومی و دو دفترچه تخصصی به همراه یک پاسخ‌نامه عمومی و دو پاسخ‌نامه تخصصی در بین داوطلبان توزیع شود.

وی در ادامه عنوان کرد: به تبع تغییر دفترچه‌ها در آزمون 1401، تعداد سئوالات آزمون نیز تغییر خواهد کرد و ممکن است تعداد پنج یا شش سئوال کمتر از گذشته باشد اما در عین حال محتوایی کردن سئوالات مدنظر سازمان سنجش قرار دارد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان این‌که کنکور از سال 1402به صورت تمام الکترونیکی برگزار می‌شود، افزود: اگرچه تغییرات کنکور از سال 1401 شروع شده اما تغییرات اساسی و عمده آن از سال 1402 و 1403 اعمال خواهد شد و تصمیم داریم کنکور در این سال‌ها به صورت تمام الکترونیکی برگزار شود.

پورعباس با اشاره به لزوم اصلاح سهمیه ها عنوان کرد: موضوع سهمیه‌های کنکور در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی است. با توافق مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار شد شورای عالی به موضوع سهمیه‌ها ورود کند. این موضوع در مرحله تدوین است تا تعدد سهمیه‌ها متعادل شود. این تغییرات به کنکور 1401 نمی‌رسد و همان سهمیه‌های پیشین اعمال می‌شود.

در پایان پورعباس در خصوص چگونگی شرکت در کنکور برای افرادی که فاقد سوابق تحصیلی هستند، بیان کرد: جای هیچ گونه نگرانی نیست و تمامی افراد می‌توانند در آزمون شرکت کنند. در حال حاضر برای گروه‌های هنر و زبان سوابق تحصیلی موجود نیست. همچنین دانش آموزان فنی حرفه‌ای و یا کار دانش و یا دیپلمه‌های قدیم هم سوابق تحصیلی ندارند اما می‌توانند در آزمون شرکت کنند.

ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره تغیییرات اساسی کنکور از 1401 و برگزاری الکترونیکی از 1402 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تغیییرات اساسی کنکور از 1401 و برگزاری الکترونیکی از 1402» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید