کد مطلب:  63965 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تغییر عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره فیلم کن 2022

تغییر عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره فیلم کن 2022

نام فیلم افتتاحیه جشنواره کن به دلیل مشابهت آن با نماد نیروهای روس در جنگ علیه اوکراین، تغییر کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از اسکرین، بر اساس جدیدترین اطلاعیه منتشر شده از ستاد برگزاری جشنواره فیلم کن نام فیلم افتتاحیه این جشنواره بین المللی به دلیل شباهت به سمبل حمله روسیه به اوکراین تغییر کره است.

میشل آزاناویسوس کارگردان مشهور فرانسوی که پیش از این با فیلم «هنرمند» برنده جایزه اسکار شده بود، بر اساس اعلامیه پیشین به عنوان فیلم افتتاحیه هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن انتخاب شده بود اما نام این فیلم جدید «Z» است که آخرین حرف در زبان انگلیسی و نشانه ای از پایان است. 

اما از آنجایی که «Z» به عنوان نماد حمایت از روسیه در جنگ علیه اوکراین استفاده می‌شود و در میان نیرو های عملیاتی روسیه در اوکراین به عنوان سمبل آغاز حمله ان ها می باشد، نام این فیلم به «کات آخر» تغییر یافت و با این عنوان جدید در جشنواره کن 2022 و سینماهای جهان منتشر خواهد شد. 

فیلم سینمایی «کات آخر» نسخه فرانسوی و بازسازی شده یک  فیلم ژاپنیبه نام  «One Cut Of The Dead» ساخته «شینیچیرو اوئدا» در سال 2017 می باشد که در آن بازیگرانی چون برنیس بژو، فینیگان اولدفیلد، ژان پاسکال زادی، لیز سالم و لوانا باجرامی انقش آفرینی کرده‌اند. 

لازم به ذکر است که جشنواره فیلم کن به صورت رسمی با انتشار یک بیانیه از تغییر نام فیلم «Z» ساخته «میشل آزاناویسوس» به «کات آخر» حمایت کرد. 

در پایان در نظر داشته باشید که هفتادوپنجمین جشنواره فیلم کن از 17تا 28 می 2022 مصادف با 7 اردیبهشت الی7خرداد 1401) به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

نظر خود را درباره «تغییر عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره فیلم کن 2022» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید