کد مطلب: 60111 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ساعت رسمی کشور امشب تغییر می کند

ساعت رسمی کشور امشب تغییر می کند

ساعت رسمی کشور در ساعت 24 امشب سه شنبه 30ام شهریور سال 1400 یک ساعت به عقب کشیده می‌شود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

 به گزارش آسمونی، ساعت رسمی کشور در ساعت 24 امشب سه شنبه 30ام شهریور سال 1400 یک ساعت به عقب کشیده می‌شود.

بر این اساس  ساعت رسمی کشور در تاریخ و ساعت ذکر شده به ساعت 23:00 تغییر خواهد یافت. بنابه قانون تغییر ساعت رسمی ایران مصوب سال 1386، ساعت رسمی ایران هر سال در ساعت 24ام روز اول فروردین ماه یک ساعت به جلو کشیده می‌شود و در ساعت 24 روز 30ام شهریور ماه همان سال به حالت قبلی برگردانده می‌شود.

تغییر ساعت تابستانی به تغییر ساعت در منطقه‌های زمانی گفته می‌شود که موجب طولانی‌تر شدن روز در عصر و کوتاه‌تر شدن آن در صبح می‌شود. این تغییر معمولاً در ابتدای بهار هر سال انجام و در پاییز نیز به حالت عادی بازگردانده می‌شود. بسیاری از کشورها برای بهینه‌سازی مصرف انرژی، در فصل بهار و تابستان ساعت رسمی کشورشان را معمولاً یک ساعت  به جلو می‌کشند، تا ساعات بیشتری از روز با ساعات کاری هماهنگی داشته باشد، وساعات کم‌تری از روز، نیازمند مصرف انرژی برای تامین روشنایی باشد.

ایده ابتدایی این تغییر در دوران مدرن در سال 1895 توسط جرج ورنون هادسون مطرح شد و برای اولین بار در جنگ جهانی اول به اجرا درآمد. پس از بحران انرژی در دهه 1970 میلادی، ساعت تابستانی به صورت گسترده مورد استفاده قرار گرفت و تا به حال نیز در آمریکای شمالی و اروپا استفاده می‌شود.

اکنون هفتاد و هفت کشور جهان با استفاده از این تکنیک، ساعات رسمی خود را تنظیم می‌کنند. اما زمان جلو و عقب کشیدن ساعت در این کشورها یکسان نیست؛ به‌طور مثال کشورهای اروپایی از آخرین یکشنبه ماه مارس تا آخرین یکشنبه ماه اکتبر و آمریکا و کانادا از دومین یکشنبه ماه مارس تا اولین یکشنبه ماه نوامبر و به مدت هفت ماه ساعت رسمی خود را جلو می‌کشند.

البته شنیده ها حاکی از آن است که این قانون تغییر ساعت رسمی کشور که در سال 1386 تصویب شده است، به زودی لغو می شود و ایران از جمع کشور هایی که زمان خود را در سال دوبار تغییر می دهد خارج خواهد شد.

: برای دریافت مشاوره درباره ساعت رسمی کشور امشب تغییر می کند فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

نظر خود را درباره «ساعت رسمی کشور امشب تغییر می کند» در کادر زیر بنویسید :

3 + 8 = ?