کد مطلب:  65112 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
3 روز در هفته، ایران تعطیل می شود؟

3 روز در هفته، ایران تعطیل می شود؟

تعطیلات آخر هفته اگر افزایش پیدا کند انرژی و بهره وری نیروهای کار هم افزایش می یابد. اگر نیروی کار تعطیلات مناسب داشته باشد تعهد بیشتری خواهد داشت.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، در روزنامه شرق درباره تعطیلات ایران و کشورها گزارشی چاپ شده است که اعلام کرده امروزه شرکت ها و همچنین کشورها طرح 3 الی 4 روز تعطیلی را در هفته مطرح کرده اند و درحال بررسی آن هستند. هر روز به تعداد این کشورها و شرکت ها افزوده می شود و از آن استقبال کرده اند و همچنین نتایج مثبتی را هم کسب کرده اند.

مثلاً کشور ژاپن این طرح را پسندید و از آن حمایت کرد. زیرا با این کار گردشگران داخلی افزایش یافت و باعث رونق اقتصاد کشور شد. همچنین افراد وقت بیشتری برای خود و خوشگذرانی دارند و آمار خودکشی در ژاپن کاهش یافته است.

از همه مهم تر بیشتر کشورها بر سر افزایش توان و تعهد نیروهای کار تفاهم دارند. آنها اعلام کرده اند اگر تعطیلات بیشتری برای کارمندان و کارگران ایجاد شود با توان و انرژی بیشتری مسئولیت های خود را انجام می دهند.

اما طرح 3 الی 4 روز تعطیلی در ایران مورد بررسی واقع نشده است. مسئولین می توانند حداقل در بخش دولتی نسبت به بررسی و مطالعه این طرح اقدام کنند. ویژگی های برتر این طرح کاهش مصرف انرژی توسط ادارات و سازمان ها است خصوصاً در فصل تابستان که قطعی های مکرر برق ایجاد می شود.

همچنین همانطور که طرح تعطیلی مدارس در روزهای پنجشنبه نتایج مثبتی داشته اغلب برای نیروی کار هم انگیزه ایجاد می کند.

گاهی در محیط های کار با نیروهایی روبرو می شویم که اغلب مواقع خسته، بی دقت و تاحدی عصبی و بدون تمرکز هستند و باید فکری برای این مسئله اندیشیده شود.

نتایج مثبتی که می تواند طرح چند روز تعطیلی آخر هفته ایجاد کند، گذراندن وقت بیشتر با خانواده، رونق گردشگری داخلی، توسعه بخش سرگرمی و فرهنگی جامعه، افزایش میزان کتابخوانی در کشور، رونق سینما و تئاتر و بسیاری از موارد دیگر است.

: برای دریافت مشاوره درباره 3 روز در هفته، ایران تعطیل می شود؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «3 روز در هفته، ایران تعطیل می شود؟» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید