کد مطلب:  63651 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بندر ماریوپل به تصرف نیرو های روسی درآمد

بندر ماریوپل به تصرف نیرو های روسی درآمد

سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که بندر تجاری ماریوپل به طور کامل به تصرف ارتش روسیه درآمده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه، روز گذشته در یک سخنرانی رسمی اعلام کرد که نیرو های روسی موفق به تصرف کامل بندر تجاری ماریوپل شده اند.

این مقام نظامی ارتش روسیه در ادامه افزود: همه گروگان‌هایی که در داخل کشتی‌ها در بندر ماریوپل بازداشت شده بودند، آزاد شده‌اند.

کوناشنکوف تصریح کرد: نیروی هوایی روسیه 10 پایگاه نظامی اوکراین از جمله مرکز فرماندهی، سه انبار مهمات و شش منطقه نظامی را نابود کرده است.

فیلم پخش شده از تلویزیون دولتی روسیه ظاهرا نشان می‌دهد که نیروهای اوکراینی پس از مقاومت در شهر بندری محاصره شده از زمان آغاز جنگ در 24 فوریه، خود را تسلیم می‌کنند.

زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین اما ادعاهای مربوط به تسلیم شدن در ماریوپل را نپذیرفت. او در عوض ویدئویی به زبان انگلیسی منتشر کرد و از غرب خواست تا سلاح‌های سنگین بیشتری برای جلوگیری از حمام خون بی‌پایان بفرستد.

دنیسنکو، مشاور وزیر کشور اوکراین، ادعای تسلیم شدن را در اظهاراتی برای کانال تلویزیونی Current Time رد کرد و گفت که آنها چنین چیزی نشنیده‌اند و نبرد بر سر بندر دریایی ادامه دارد.

دنیسنکو در پایان اعلام کرده است: طبق اطلاعات رسمی وزارت دفاع (اوکراین) و ستاد کل، ما چنین چیزی نشنیده ایم. علاوه بر این، من می گویم ... که نبرد بر سر بندر دریایی هنوز هم امروز ادامه دارد.

تصرف ماریوپل بزرگترین موفقیت روسیه در طول جنگ است. این امر به نیروهای روس کنترل کامل سواحل دریای آزوف و یک پل زمینی امن را می‌دهد که سرزمین اصلی روسیه و منطقه جدایی طلب طرفدار روسیه در شرق را با شبه جزیره کریمه که در سال 2014 توسط مسکو تصرف شد، به هم متصل می‌کند.

: برای دریافت مشاوره درباره بندر ماریوپل به تصرف نیرو های روسی درآمد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بندر ماریوپل به تصرف نیرو های روسی درآمد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید