کد مطلب:  65854 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تصاویر جدید کیهان توسط تلسکوپ جیمز وب

تصاویر جدید کیهان توسط تلسکوپ جیمز وب

تصاویر جدید و باکیفیتی از کیهان توسط تلسکوپ جیمز وب منتشر شده که باعث شگفتی همگان شده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

تصاویر باکیفیت کیهان توسط تلسکوپ جیمز وب به طور زنده از ناسا منتشر شد. در ادامه با آسمونی باشید تا به این رویداد ناسا بپردازیم و تصاویر باکیفیت کهکشان را هم که به ادعای ناسا توسط جیمز وب گرفته شده را برای اولین بار ببینید.

نخستین تصویر ارسالی از تلسکوپ جیمز وب

نخستین تصویر ارسالی از تلسکوپ جیمز وب 11 ژوئیه 2022 رونمایی شد. این اولین تصویر از تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا است که عمیق‌ ترین تصویر مادون قرمز از جهان‌ های بسیار دور را به ما نمایش می‌ دهد. این خوشه کهکشانی در فاصله 4.6 میلیارد سال نوری از ما قرار دارد.

سحابی سیاره‌ ای حلقه‌ جنوبی

سحابی حلقه جنوبی (Ring Nebula) یا هشت انفجار، ستاره‌ ای کم‌ نور و در حال مرگ است که گاز و غبار رنگارنگ را بیرون می دهد و در نهایت منبسط و مابین ستاره ها محو می شود که تلسکوپ جیمز وب با جزئیات این تصویر را ثبت کرده است.

سحابی کارینا

تصویری از سحابی کارینا یا شاه‌ تخته (The Carina Nebula) که یکی از درخشان‌ ترین سحابی‌ هایی است که در فاصله 7600 سال نوری از زمین قرار گرفته است.

پنج قلوی استفان

پنج قلوی استفان (Stephan's Quintet) مجموعه کهکشانی فشرده است که در صورت فلکی اسب‌ بالدار واقع شده و متشکل از پنج کهکشان می باشد که چهار مورد آن به یکدیگر نزدیک هستند و احتمالا با یکدیگر ادغام شوند.

این تصاویر ثبت شده از تلسکوپ فضایی جیمز وب توسط جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید به صورت زنده پخش و رونمایی شد و به طور همزمان در وب‌ سایت ناسا و رسانه‌ های اجتماعی هم منتشر شد.

 

نظر خود را درباره «تصاویر جدید کیهان توسط تلسکوپ جیمز وب» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید