کد مطلب:  63595 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تشکیل توده خاک در عراق و هشدار نارنجی در خوزستان

تشکیل توده خاک در عراق و هشدار نارنجی در خوزستان

مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک هواشناسی خوزستان با پیش‌بینی تشکیل توده گرد و خاک روی کشور عراق، هشدار سطح نارنجی صادر کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، بر اساس بررسی های صورت گرفته از سوی مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک هواشناسی خوزستان و رصد تشکیل یک توده خاک در کشور عراق، این مرکز هشدار سطح نارنجی گرد و غبار را در استان خوزستان اعلام کرده است.

در اطلاعیه این مرکز در خصوص هشدار سطح نارنجی شماره 3 آمده است: 

 

توصیف شرایط جوی مورد انتظار: تشکیل توده گرد و خاک روی کشور عراق و تاثیر آن ابتدا بر مناطق غرب و سپس مناطق مرکزی، شمال، جنوب غرب و جنوب استان خوزستان

زمان شروع: اواخر امشب سه‌شنبه 23 فروردین‌ماه 1401

زمان پایان: بعد از ظهر روز چهارشنبه 24 فروردین‌ماه 1401

نوع مخاطره: رخداد گرد و خاک

منطقه اثر: ابتدا مناطق غرب و سپس مناطق مرکزی، شمال، جنوب و جنوب غرب استان خوزستان

اثر مخاطره: کاهش دید افقی و کیفیت هوا و افزایش غلظت آلاینده‌های گرد و خاک

توصیه: بیماران تنفسی، افراد سالخورده و کودکان از تردد غیر ضروری خودداری کنند و مسئولین محترم تمهیدات لازم را به کار گیرند."

 

لازم به ذکر است که سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از افزایش 32 درصدی مراجعه بیماران قلبی به بیمارستان‌های خوزستان در روزهای خاکی اخیر خبر داده است.

دکتر حبیب حی‌بر با اشاره به آماده باش کامل بیمارستان های سراسر استان خوزستان در پی وقوع گرد و غبار در چند روز گذشته خاطر نشان کرد:  در پی وقوع گرد و غبار تعداد مراجعه‌کنندگان با عارضه تنفسی و قلبی به بیمارستان‌ها بیشتر شده و تعدادی از این بیماران در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند.

وی در ادامه افزود: در سه روز خاکی خوزستان یعنی روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه میزان مراجعه بیماران تنفسی به بیمارستان‌های خوزستان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 9 درصد و میزان مراجعه بیماران قلبی 32 درصد افزایش یافته است.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در پایان در خصوص راه های پیشگیری از ورود گرد وغبار توصیه کرد: از مردم به ویژه گروه‌های حساس می‌خواهیم در این روزها کمتر از منزل خارج شوند و در صورت خروج از منزل و تردد در فضای باز حتما از ماسک N95 استفاده کنند.

: برای دریافت مشاوره درباره تشکیل توده خاک در عراق و هشدار نارنجی در خوزستان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تشکیل توده خاک در عراق و هشدار نارنجی در خوزستان» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید