کد مطلب:  61407 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تسلا بازی کردن حین رانندگی را در خودروهای خود ممنوع کرد

تسلا بازی کردن حین رانندگی را در خودروهای خود ممنوع کرد

قابلیت Passenger Play در حین رانندگی توسط شرکت تسلا غیر فعال می شود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، طبق بیانات اداره امنیت عبور و مرور بزرگراهی جهانی (NHTSA) شرکت تسلا دیگر به سرنشینان خودرو اجازه نخواهد داد تا در حین رانندگی، با نمایشگرهای موجود در خودرو به بازی بپردازند. این تغییرات قرار است در جدیدترین بروزرسان نرم افزاری اعمال شود.

این قابلیت که Passenger Play نامیده می شود، اجازه می داد تا هنگامی که خودرو در حال حرکت است، سرنشینان خودرو برای کاهش خستگی ها و گذران وقت ناشی از مسیرهای طولانی، بتوانند توسط نمایشگر های داخل خودرو به بازی کردن بپردازند. اما با توجه به بررسی های انجام شده مشخص شده است که علاوه بر سرنشینان خودرو، رانندگان نیز در حین حرکت، می توانستند به بازی کردن بپردازند و این مورد، امکان بروز حادثه های رانندگی را افزایش داده است.

به همین دلیل شرکت تسلا، اعلام کرده است که قرار است به زودی قابلیت بازی کردن در حالی که خودرو در حال حرکت است را بردارد. در همین زمینه NHTSA طی بیانیه ای اعلام کرد:

آژانس امنیت خودرو، سازندگان خودرو را از فروش خودروهایی که بی دلیل خطرات حین رانندگی را افزایش می دهند و باعث حواس پرتی راننده می شوند را نخواهند داد.

چندین سال است که نظارت بر روی خودروسازان بیشتر از قبل شده است و بررسی های متفاوتی بر روی قابلیت خودران (Autopilot)، انجام شده است. بعد از منتشر شدن خبرهای متفاوتی مبنی بر برخورد خودروهای تسلا به خودروهای پارک شده، از این شرکت درخواست شده بود که قابلیت خودران را از خودروهای خود حذف کند.

سال گذشته خبرهای متفاوتی نسبت به طراحی یک بازی ویدیویی توسط تسلا منتشر شده بود. هدف شرکت تسلا، طراحی بازیهای متفاوت برای اجرا در خودرو بوده است که به نظر می رسد توسط بروزرسان جدید قرار است اجرای بازی ها در حالتی که خودرو در حرکت است، غیر ممکن شود.

: برای دریافت مشاوره درباره تسلا بازی کردن حین رانندگی را در خودروهای خود ممنوع کرد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «تسلا بازی کردن حین رانندگی را در خودروهای خود ممنوع کرد» در کادر زیر بنویسید :

5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید