کد مطلب:  59683 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
الزامی شدن تست PCR برای مسافران واکسینه

الزامی شدن تست PCR برای مسافران واکسینه

سرپرست اداره کل ایمنی و تضمین کیفیت شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) گفت: مسافران واکسینه برای ورود به ایران باید تست منفی پی. سی. آر (pcr) داشته باشند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، محمدرضا سیف، دبیر ستاد مبارزه با کرونای شهر فرودگاهی امام‌خمینی(ره) در پاسخ به این سوال که آیا مسافران واکسینه شده که از مبدا اروپا، کانادا و غیره وارد کشور می‌شوند هم نیاز به انجام تست PCR دارند، گفت: شیوع سویه دلتا موجب شده است که انجام تست و اثبات قطعی عدم ابتلا به کرونا برای افراد واکسینه هم اجباری باشد.

محمدرضا سیف ادامه‌داد: بر اساس آخرین اطلاعیه هوانوردی، از روز گذشته همه مسافران ورودی به ایران حتی اگر واکسینه شده و کارت واکسن هم داشته باشند حتما باید پاسخ تست منفی کرونا را به همراه خود داشته باشند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا  فرودگاه امام خمینی(ره) بیان‌داشت: سویه جدید دلتا پیچیده تر از سویه های دیگر است و تشخیص آن شرایط خاص خود را دارد و با توجه به تصمیم‌های گرفته شده در ستاد ملی مبارزه با کرونا و نامه جانشین وزارت راه و شهرسازی و همچنین نامه وزارت بهداشت مقرر شد که همه مسافران ورودی به ایران با تست منفی وارد کشور شوند.

وی افزود: این قانون به همه شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ شده و در سایت همه شرکت‌های هواپیمایی درج شده است و برای مسافرانی که قصد سفر به ایران دارند اطلاع رسانی از هفته گذشته شروع شده است.

سرپرست اداره کل ایمنی و تضمین کیفیت شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) اضافه‌کرد: مسافران گرامی که  قصد خرید بلیت به مقصد ایران را دارند در جریان این قانون باشند تا از سرگردانی آنها هنگام ورود به ایران جلوگیری شود.

: برای دریافت مشاوره درباره الزامی شدن تست PCR برای مسافران واکسینه فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «الزامی شدن تست PCR برای مسافران واکسینه» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید