کد مطلب: 60967 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تساوی سرخابی ها در دربی 97

تساوی سرخابی ها در دربی 97

97 امین دربی پایتخت که میان تیم های استقلال و پرسپولیس با تساوی به پایان رسید و پرسپولیس فرصت صدر نشینی را از دست داد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی، حساس ترین مسابقه هفته هشتم لیگ برتر روز گذشته و از ساعت 16:15 با قضاوت موعود بنیادی فر میان دو تیم پرطرفدار پایتخت، یعنی پرسپولیس و استقلال برگزار شد که این دیدار 97امین دربی برگزار شده میان این دو تیم ریشه دار ایرانی بود.

این باز در ابتدا قرار بود با حضور تعدادی از تماشاگران برگزار شود، اما به دلیل شیوع وبروس کرونا و اعلام رسمی سازمان لیگ، این بازی همانند یکی دو سال اخیر بدون تماشاگر برگزار شد.

ترکیب تیم استقلال برای شروع این بازی از سید حسین حسینی، محمد دانشگر، سیاوش یزدانی، محمد حسین مرادمند، جعفر سلمانی، روزبه چشمی، مهدی مهدی‌پور، رضا آذری، کوین یامگا، امیرحسین حسین‌زاده و رودی ژستد تشکیل شده بود.

پرسپولیس نیز با ترکیب حامد لک، امید عالیشاه، فرشاد فرجی، علی نعمتی، مهدی ترابی، میلاد سرلک، کمال کامیابی نیا، مهدی شیری، وحید امیری، عیسی آل کثیر و سعید آقایی گام در 97مین شهراورد دو تیم تهرانی گذاشت.

استقلال بازی را بهتر آغاز کرد و در 3 دقیقه ابتدایی مالک توپ و میدان بود و حتی یک موقعیت نصف و نیمه هم روی دروازه تیم پرسپولیس ایجاد کرد، اما به گل نرسید.

از دقیقه 6 بازی به به بعد پرسپولیس کنترل خود بر روی توپ و میدان را افزایش داد و چندین بار به سمت دروازه استقلال یورش برد اما آنقدر خطرناک نبود.

در دقیقه 14 بازی این بار استقلال توسط رضا آذری صاحب موقعیتی در قلب دفاع پرسپولیس شد و در حالیکه حسین زاده پشت مدافع حریف صاحب توپ شده بود اما کمک داورمسابقه پرچم خود را به نشانه آفساید بالا برد که این تصمیم مورد اعتراض شدید فرهاد مجیدی، سرمربی تیم استقلال قرار گرفت. 

در ادامه بازی دو تیم تلاش زیادی برای رسیدن به گل نمی کردند و بازی با آرامش در جریان بود و موقعیت های خطرناکی روی دروازه ها شکل نمی گرفت. این روند تا پبان نیمه اول ادامه داشت و دو تیم با تساوی بدون گل راهی رختکن شدند.

با شروع نیمه دوم مسابقه و برعکس نیمه اول این بار پرسپولیسی ها بازی را بهتر آغاز کردند و حتی در دقیقه 47 این تیم توسط وحید امیری صاحب یک موقعیت عالی برای به ثمر رساندن گل برتری بود اما ضربه سر این بازیکن با اختلاف اندکی از کنار دروازه عبور کرد.

وحید امیری بار دیگر و این بار در دقیقه 50 باز هم فرصت بزا کردن دروازه تیم استقلال را داشت اما برخورد ضربه او به روزبه چشمی مانع از این کار شد و پرسپولیس از این حمله خود فقط صاحب یک کرنر شد.

در دقیقه 55 بازی و روی ارسال کرنر به نفع تیم استقلال و با ضربه سر ژستد که با دفع دیدنی حامد لک همراه بود، یکی از جدی ترین موقعیت های این بازی برای تیم استقلال شکل گرفت.

در دقایق میانی نیمه دوم درگیری ها و برخورد ها میان بازیکنان دو تیم شدت گرفته بود و برخورد میان روزبه چشمی و وحید امیری که توسط داور خطا تشخیص داده نشده بود، سبب ایجاد درگیری و اعتراض شدید میان کادر فنی تیم پرسپولیس و داور مسابقه شده بود که سر انجام این درگیری ها یک کارت زرد برای یحیی گل محمدی و امید عالیشاه بود.

در دقیقه 86 بازی استقلال صاحب یک موقعیت عالی شد و توپ ارسال شده از سمت راست دروازه پرسپولیس، عرض این محوطه را طی نمود و بدون اثر هیچ بازیکنی از زمین خارج شد. در این صحنخ بازیکنان و کادر فنی تیم استقلال به خطای پنالتی روی ژستد معتقد بودند و اعتراض زیادی به داور این مسابقه داشتند.

در ادامه بازی تلاش های دو تیم ثمری نداشت و دو تیم با تساوی بدون گل به یک امتیاز بسنده کردند.

 

 

 

 

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات درباره موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره  02170705154 تماس بگیرید

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «تساوی سرخابی ها در دربی 97»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 + 8 = ?