کد مطلب:  63902 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ترفند جدید کلاهبرداران؛ پیامک جعلی سامانه همتا

ترفند جدید کلاهبرداران؛ پیامک جعلی سامانه همتا

کلاهبرداران با ارسال پیامک‌های جعلی با موضوع ثبت رجیستری گوشی همراه در سایت جعلی با عنوان همتا اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کنند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در چند وقت اخیر پیامی با این موضوع که دستگاه شما در سامانه همتا ثبت نشده است و در طی 24 ساعت اینده آنتن دهی از دسترس خارج خواهد شد از شما درخواست می کند که بر روی لینک خاصی کلیک کنید و اقدام به ثبت پارت نامبر دستگاه خود نمایید.

نمونه پیامک جعلی سامانه همتا
نمونه پیامک جعلی سامانه همتا

 

در این مورد سرهنگ جلیلیان، رئیس پلیس فتای استان البرز در گفتگو با خبرنگاران اعلاک کرده است که کلاهبرداران با ارسال یک لینک جعلی در پوشش پیامک سامانه همتا و ثبت رجیستری گوشی همراه، کاربران را به سایت‌های جعلی و پس از آن درگاه پرداخت جعلی که از قبل طراحی کرده‌اند هدایت و پس از سرقت اطلاعات، اقدام به خالی کردن حساب بانکی افراد می‌کنند.

جلیلیان در ادامه افزود: کلاهبرداران با راه‌اندازی سایت‌های جعلی که شبیه سایت‌های اصلی استش، به سرقت اطلاعات افراد، اغلب برای سوءاستفاده‌های مالی اقدام می‌کنند. کاربران باید توجه داشته باشند هرگونه اطلاع‌رسانی در زمینه طرح ثبت تلفن‌همراه، از طریق سرشماره پیامکی HAMTA (با حروف بزرگ انگلیسی) انجام می شود.

توصیه پلیس فتا در خصوص پیامک جعلی سامانه همتا
توصیه پلیس فتا در خصوص پیامک جعلی سامانه همتا

 

این مقام نیروی انتظامی در ادامه خاطر نشان کرد: ازطرفی نباید فراموش کرد سایت رسمی سامانه همتا، hamta.ntsw.ir و سایت اطلاع‌رسانی همتا، hamtainfo.ntsw.ir است و سامانه همتا هیچ دامنه دیگری ندارد.

در پایان لاز به ذکر است که پلیس فتا بار ها در خصوص پیامک های جعلی سامانه های مختلف از قیبل همتا به شهروندان هشدار داده است. به پیامک های ناشناس که درخواست ثبت اطلاعات را دارند به هیچ عنوان اعتماد نکرده و بر روی لینک های ارسالی کلیک نکنید.

 

: برای دریافت مشاوره درباره ترفند جدید کلاهبرداران؛ پیامک جعلی سامانه همتا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ترفند جدید کلاهبرداران؛ پیامک جعلی سامانه همتا» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید