کد مطلب:  62729 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
فیفا روسیه را تحریم کرد

فیفا روسیه را تحریم کرد

فدراسیون فوتبال فیفا با محکوم کردن حمله ناگهانی روسیه به اوکراین این کشور را از میزبانی تمامی رقابت های فوتبال محروم کرده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از دنیای اقتصاد، فدراسیون فوتبال فیفا با برگزاری جلسه فوری و گفتگو در خصوص تاثیر حمله ناگهانی روسیه به اوکراین در مسابقات پیش روی ملی و باشگاهی در قاره اروپا پس از بحث ها و تبادل نظر میان اعضا به این نتیجه رسید که با اعمال تحریم هایی علیه فوتبال و کشور روسیه مراتب اعتراض خود را به حمله این کشور به خاک اوکراین اعلام کند.

با این حال  فیفا از اخراج فوری روسیه از مسابقات مقدماتی جام جهانی در روز یکشنبه خودداری کرد، اما گفت که این یک گزینه روی میز باقی می ماند.

فیفا در بیانیه‌ای اعلام کرد: 

فیفا به گفتگوهای جاری خود با کمیته بین‌المللی المپیک، یوفا و سایر سازمان‌های ورزشی برای تعیین هرگونه تحریم‌های اضافی، از جمله حذف احتمالی از مسابقات، ادامه خواهد داد که در صورت بروز این وضعیت در آینده نزدیک اعمال خواهد شد.

از بخش های دیگر تحریم فیفا علیه روسیه می توان به این مورد اشاره کرد که تیم فوتبال این کشور فقط با نام تیم اتحادیه فوتبال روسیه به جای تیم ملی روسیه در مسابقات بین المللی شرکت کنند و تمامی بازی های آن ها نیز در کشور بی طرف و بدون تماشاگر برگزار خواهد شد.

 فیفا همچنین استفاده از پرچم روسیه و سرود ملی روسیه را در هر مسابقه‌ای که تیم‌های روسی در آن بازی می‌کنند ممنوع کرد.

در چند روز گذشته کشور های اروپایی مانند سوئد، لهستان و چک از تحریم مسابقات و بازی نکردن در خاک روسیه در پلی آف انتخابی جام جهانی 2022 قطر سخن به میان آوره بودند.

در پایان لازم به ذکر است که فدراسیون فوتبال چک در بیانیه‌ای اعلام کرد:

کمیته اجرایی اتحادیه فوتبال چک، اعضای کادرفنی و بازیکنان تیم ملی به توافق رسیدند که در شرایط فعلی امکان بازی با تیم ملی روسیه حتی در زمین بی طرف وجود ندارد. به این ترتیب هم چک، هم لهستان و هم سوئد که همگروه روسیه هستند، بازی با روس‌ها را تحریم کردند.

: برای دریافت مشاوره درباره فیفا روسیه را تحریم کرد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «فیفا روسیه را تحریم کرد» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید