کد مطلب: 60788 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تحریم های جدید آمریکا علیه صنایع گاز روسیه

تحریم های جدید آمریکا علیه صنایع گاز روسیه

وزیر خارجه آمریکا طی بک بیانیه رسمی ، خبر از اعمال تحریم های بیشتر در ارتباط با خطوط لوله گاز شرکت نورد استریم 2 داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، آنتونی بلینکن وزیرخارجه ایالات متحده آمریکا روز ساعاتی قبل در بیانه ای رسمی و بر اساس گزارش مفصلی که وزارت خانه اش جمع آوری کرده است، خبر از اعمال تحریم های بیشتر در زمینه خطوط انتقال گاز شرکت ترانس دریا که تولید کننده خط لوله نورد استریم 2 مشارکت داشته است، داد.

بلینکن خاطرنشان کرد: با وجود این که دولت آمریکا به مخالفت با خط لوله نورد استریم 2 از طریق تحریم‌ها ادامه می دهد، همچنان با آلمان و متحدان اروپایی خود جهت کاهش خطرات  این خط لوله برای کشور اوکراین و کشورهای اتحادیه اروپا همکاری می کند و با فعالیت های خطرناک و زیان آور دولت روسیه از جمله فعالیت ها در حیطه انرژی مقابله می کند.

خط لوله 11 میلیارد دلاری نورد استریم 2 از بستر دریای بالتیک عبور کرده و با عبور از اطراف مرز اوکراین، گاز منطقه قطبی کشور روسیه را به طور مستقیم به آلمان می رساند.

این پروژه با مخالفت شدیدی از سوی دولت آمریکا و تعدادی از کشور های اروپایی مواجه شد؛ زیرا بر اساس استدلال آن ها این خط لوله وابستگی اروپا به منابع کشور روسیه را افزایش می دهد. اما در روز های اخیر و به دلیل افزایش قیمت جهانی گاز و احتمال قطعی برق در زمستان، بسیاری از کشور های اروپایی نظر خود را تغییر داده اند و وجود این خط لوله را ضروری و الزامی می دانند.

رگولاتور انرژی آلمان هفته گذشته فرآیند تایید خط لوله نورد استریم ۲ را متوقف کرده بود و فعالیت این خط لوله را با چالش جدیدی مواجه کرده بود.

 

 

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار

علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای

آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «تحریم های جدید آمریکا علیه صنایع گاز روسیه»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 * 7 = ?