مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  62891 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تحریم روسیه از سوی مک دونالد، استارباکس، پپسی و کوکاکولا

تحریم روسیه از سوی مک دونالد، استارباکس، پپسی و کوکاکولا

بر اساس اعلامیه رسمی شرکت رستوران های زنجیره ای مک دونالد تمامی شعبات این برند در کشور روسیه به طور موقت تعطیل خواهند شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از رویترز، با ادامه موجی از افزایش فشارها بر روی برند های مختلف جهانی برای توقف فعالیت های خود در روسیه به نشانه اعتراض در برابر حمله نیرو های روسیه به خاک اوکراین، شرکت رستوران های زنجیره ای آمریکایی مشهور و موفق مک دونالد اعلام کرد تمامی 874 رستوران‌ خود را در روسیه از جمله مکان نمادین میدان پوشکین را تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد کرد.

مک دونالد اعلام کرد که به پرداخت حقوق 62 هزار کارکنان خود در روسیه ادامه خواهد داد و مشکلی در فرآیند پرداخت کارکنان ایجاد نخواهد شد

کریس کمپچینسکی، مدیرعامل مک دونالد در یادداشتی در وبسایت رسمی مک دونالد چنین نوشت: پیش‌بینی اینکه چه زمانی می‌توان مجدد رستوران‌ها را در روسیه باز کنیم، غیرممکن است. ما در حال تجربه اختلالاتی در زنجیره‌های خود هستیم و همچنین وضعیت انسانی را از نزدیک رصد خواهیم کرد.

بسیاری از تحلیلگران اقتصادی و صاحب نظران عرصه غذا، بسته شدن رستوران‌های مک دونالد در خاک روسیه را دارای اهمیت نمادین می دانند و این امر به تاریخ و گذشته روسیه و روابط تیره و تار آن با آمریکا اشاره دارد.

داستان حضور مک دونالد در روسیه از آن جایی شروع می شود  که سال 1990 اولین شعبه از رستوران‌های زنجیره‌ای مک دونالد آمریکا در مسکو پایتخت روسیه افتتاح شد و با سقوط اتحاد جماهیر شوروی به نمادی از رشد و شکوفایی سرمایه‌داری آمریکا در روسیه تبدیل شد.

در همین حین برند های غول صنعت تولید نوشابه جهان یعنی کوکا کولا و پپسی نیز فعالیت خود در خاک روسیه را متوقف کرده اند. همچنین شرکت استارباکس هم اعلام کرد که تمامی 130 کافه این شرکت در روسیه تعطیل خواهد شد و ارسال محصولات این شرکت به روسیه نیز متوقف می‌شود.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره تحریم روسیه از سوی مک دونالد، استارباکس، پپسی و کوکاکولا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تحریم روسیه از سوی مک دونالد، استارباکس، پپسی و کوکاکولا» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید