کد مطلب:  62015 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تجمع کارگران ساختمانی مقابل ساختمان مجلس

تجمع کارگران ساختمانی مقابل ساختمان مجلس

صدها نفر از کارگران ساختمانی به دعوت کانون انجمن‌های کارگران و استادکاران ساختمانی رد مقابل ساختمان مجلس در بهارستان دست به تجمع زدند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایلنا، از روز گذشته صد ها نفر از کارگران و استادکاران ساختمانی با تجمع در مقابل ساختمان مجلس با شعارهایی مانند: مجلس انقلابی حمایت حمایت/ کارفرما حمایت حمایت/ تامین اجتماعی حمایت حمایت/ اصلاح ماده 5 حق مسلم ماست، به بیان مطالبات صنفی خود پرداخته و از نمایندگان مجلس خواستند به این خواسته‌ها توجه کنند.

حذف سهمیه بیمه کارگران ساختمانی و تایید نهایی اصلاحیه ماده 5 بیمه کارگران ساختمانی توسط نمایندگان مجلس در صحن علنی مجلس و بیمه تمامی کارگران و استادکاران ساختمانی که در نوبت بیمه هستند، مهمترین درخواست کارگران ساختمانی می باشد.

از دیگر خواسته های این کارگران ساختمانی بهره‌مند کردن کارگران ساختمانی از مزایای قانون مشاغل سخت و زیان‌آور و غرامت ایام بیماری، صدور دستورالعمل‌های کاربردی در الزام کارفرمایان به رعایت مسائل ایمنی در صنعت ساختمان و کاهش حوادث ناشی از کار در این صنعت، بررسی دلایل قطع بیمه کارگران به بهانه‌ عدم پرداخت بیمه به مدت 3 ماه و واگذاری بازرسی کارگران ساختمانی به کارگزاری‌ها، بررسی دلایل کاهش پرداخت حق بیمه 35 سال برای کارگران ساختمانی و تذکر به وزارت راه و شهر سازی، وزارت کار و سازمان تأمین اجتماعی در جهت به رسمیت شناختن تشکل‌های کارگری می باشد.

در این میان اما بابایی کارنامی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با حضور در جمع کارگران معترض به آنها گفت: موضوع بیمه کارگران ساختمانی و اصلاح ماده 5 در اولویت‌های مجلس است.

وی در ادامه تاکید کرد: تمام تلاش‌مان را می‌کنیم مسئله‌ی کارگران ساختمانی تا پایان امسال سروسامان بگیرد اما اگر این اتفاق نیفتد این موضوع برای سال آینده در اولویت مجلس خواهد بود.

همچنین دیگر اعضای کیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، آقایان ولی اسماعیلی و گودرزی و همچنین آقایان محمد طلا مظلومی، نماینده مردم بهبهان و بهزاد رحیمی، نماینده مردم سقز و بانه با حضور در میان تجمع‌کنندگان کارگر وعده پیگیریِ و سروسامان مشکل بیمه‌ی کارگران ساختمانی را دادند.

در پایان آنها تاکیئد کردند: جلسه‌ای با تعدادی از نماینده‌های کارگران، رئیس سازمان تامین اجتماعی و نماینده وزارت راه برگزار می‌کنیم تا صحبت‌ها شنیده و‌ راهکارها برای حل مشکلات کارگران ارائه شوند.

 

: برای دریافت مشاوره درباره تجمع کارگران ساختمانی مقابل ساختمان مجلس فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تجمع کارگران ساختمانی مقابل ساختمان مجلس» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید