تایید اولین داروی تزریقی پیشگیری از ایدز | آسمونی
کد مطلب: 61365 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تایید  اولین داروی تزریقی پیشگیری از ایدز

تایید اولین داروی تزریقی پیشگیری از ایدز

نخستین داروی تزریقی جهت پیشگیری از اثر ویروس HIV در آمریکا تایید شده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و بقل از مدیسین نت، روز گذشته دکتر دبرا بیرنکرانت، مدیر بخش ضد ویروسی در مرکز دارویی سازمان غذا و دارو ایالات متحده آمریکا در یک اعلامیه از تایید اولین داروی تزریقی جهت جلوگیری از ایجاد عفونت توسط ویروس HIV توسط سازمان غذل و دارو این کشور خبر داد.

دکتر بیرنکرانت در همین راستا گفت: تأیید امروز اقدام مهمی در تلاش برای پایان دادن به اپیدمی HIV با ارائه اولین گزینه برای پیشگیری از HIV است که شامل مصرف روزانه قرص نمی‌شود.

دارو Apretude (cabotegravir)
دارو Apretude (cabotegravir)

 

نام این دارو Apretude (cabotegravir) می باشد و موارد استفاده آن برای بزرگسالان و نوجوانان با وزن بیش از 35 کیلوگرم می باشد. دوز تزریقیآن به این صورت است که ابتدا 2 تزریق در فاصله یک ماهه انجام می شود و از آن به بعد هر دو ماه یکبار یک تزریق از این دارو بر روی بیمار انجام خواهد شد.

بر اساس نتایج و به گفته محققان با استفاده این دارو توسط کسانی که در برابر ابتلا به این بیماری آسیب پذیر هستند، خطر ابتلای آن ها را پس از 6 نوبت تزریق به میزان چشمگیری کاهش خواهد داد.

همچنین سازمان غذا و دارو آمریکا اعلام کرده است: تا به حال، دو نوع قرص روزانه (Truvada و Descovy) تنها گزینه‌هایی بودند که استفاده می‌شدند، اما پیروی از این داروهای روزانه برای جلوگیری از HIV می‌تواند دشوار باشد.

 در این میان محققان آمریکایی در آزمایش های متعدد خود در قالب دو کارآزمایی متوجه شدند که خطر ابتلاء به عفونت HIV در افرادی که داروی Apretude مصرف کردند، به میزان 69 درصد کمتر از کسانی بود که Truvada مصرف کردند.

در پایان لازم به ذکر است که طبق گفته سازمان غذا و داروی آمریکا، در کارآزمایی دوم، افرادی که Apretude مصرف کردند نسبت به افرادی که Truvada مصرف کردند 90 درصد کمتر در معرض خطر ابتلاء به عفونت HIV بودند.

 

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره تایید اولین داروی تزریقی پیشگیری از ایدز فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «تایید اولین داروی تزریقی پیشگیری از ایدز»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 * 7 = ?