کد مطلب:  63974 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اولین داروی کووید 19 ویژه کودکان تاییدیه گرفت

اولین داروی کووید 19 ویژه کودکان تاییدیه گرفت

سازمان غذا و داروی آمریکا داروی مجوز مصرف داروی وکلوری را برای کودکان 28 روزه با وزن حداقل 3 کیلوگرم را تایید کرده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید خود را برای درمان کووید 19 با به کارگیری داروی  وکلوری (Veklury) که در ایران به نام رمدسیویر نیز شناخته می‌شود، گسترش داده است تا کودکان و نوزادان 28 روزه و بالاتر با وزن حداقل 3 کیلوگرم را در بر بگیرد.

پاتریزیا کاوازونی، مدیر مرکز ارزیابی و تحقیقات دارویی سازمان غذا و داروی آمریکا در این خصوص گفت: از آنجایی که کووید-19 می‌تواند باعث بیماری شدید در کودکان شود که برخی از آنها در حال حاضر گزینه واکسیناسیون ندارند همچنان نیاز به گزینه‌های درمانی ایمن و موثر کووید-19 برای این جمعیت وجود دارد.

بر اساس جدیدترین اطلاعیه سازمان غذا و داروی ایالات‌متحده آمریکا، استفاده از داروی وکلوری برای خردسالان بستری شده ای که مبتلا به کووید 19 خفیف تا متوسط هستند و در معرض خطر بالا برای پیشرفت و انتشار بیشتر ویروس در بدن آن ها وجود دارد، تایید کرده است.

با این تایید رسمی داروی وکلوری رسما به اولین داروی تایید شده درمان کووید 19 برای کودکان کمتر از 12 سال تبدیل شده است. در نظر داشته باشید که تا پیش از این داروی وکلوری فقط برای درمان مبتلایان به ویروس کرونا بزرگسال و کودکان بالای 12 سالی که حداقل 40 کیلوگرم وزن داشته باشند مورد استفاده قرار می گرفت.

 

 

: برای دریافت مشاوره درباره اولین داروی کووید 19 ویژه کودکان تاییدیه گرفت فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «اولین داروی کووید 19 ویژه کودکان تاییدیه گرفت» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید