ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  60001 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مدیر کل آژانس انرژی اتمی: دو طرف در مسیر خوبی در راستای حل اختلاف نظرها حرکت می‌کنند

مدیر کل آژانس انرژی اتمی: دو طرف در مسیر خوبی در راستای حل اختلاف نظرها حرکت می‌کنند

رافائل گروسی: ما نیاز داریم تا با دولت جدید ایران بنشینیم و درباره موضوعات نگران کننده صحبت کنیم و مشکلات را مطرح کرده و با آنها مذاکره کنیم.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از  تسنیم، رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از بازگشت به وین، با سازنده خواندن مذاکرات با مقامات ایران در جریان سفرش به تهران گفت: دو طرف در مسیر خوبی در راستای حل اختلاف نظرها حرکت می‌کنند.

او در پاسخ به گمانه‌زنی‌هایی که پیش از سفر او درباره صدور قطعنامه علیه ایران در شورای حکام مطرح بود اظهار کرد که برخی کشورها بر اساس گزارش اخیر او درباره برجام معتقد به صدور قطعنامه بودند. او با بیان اینکه در تصمیم‌گیری اعضای شورای حکام نقشی ندارد خاطر نشان کرد که اطلاعات تکمیلی را پیرامون نتایج سفرش به ایران در اختیار اعضاء قرار داده تا آن‌ها اقدامات خود را سبک سنگین کنند.

وی درباره اعتبار توافق به دست آمده با ایران هم گفت که مذاکرات او با رئیس سازمان انرژی اتمی ایران صریح و سازنده بوده است. وی بیان داشت: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همواره به دنبال ایجاد راه حل است. الان یک مسیر در برابر ما قرار دارد و ما دیدارهای دیگری خواهیم داشت.

گروسی عنوان کرد: 

 

ما نیاز داریم تا با دولت جدید ایران بنشینیم و درباره موضوعات نگران کننده صحبت کنیم و مشکلات را مطرح کرده و با آنها مذاکره کنیم. پس از نشست‌ها و گفت‌وگوها در وین به تهران باز خواهم گشت و با مقام‌های ارشد ایرانی گفت‌وگو خواهم کرد.

محمد اسلامی روز یکشنبه پس از دیدار با رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در کنفرانس مطبوعاتی مشترک، تاکید کرد: امروز به‌دعوت سازمان انرژی اتمی ایران رافائل گروسی به تهران آمد و مذاکرات خوب و سازنده‌ای با وی داشتیم.

اسلامی گفت: همچنین مقرر شد کارشناسان‌ آژانس برای تعویض کارت‌های حافظه دوربین‌های نظارتی فنی به ایران بیایند و اقدامات فنی لازم را برای دوربین‌ها انجام دهند و کارت حافظه را طبق روالی که در ایران است و در آنجا نگهداری می‌شود، همین جا پلمب می‌کنند و کارت‌های جدید را نصب می‌کنند.

اسلامی گفت: اعتماد متقابل بین جمهوری اسلامی و آژانس باید پابرجا بماند و آژانس در عمل به تکالیف قانونی خود برای پیشبرد انرژی هسته‌ای ایران و همچنین پیشرفت جمهوری اسلامی نقش قابل ملاحظه‌ای داشته باشد.

ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره مدیر کل آژانس انرژی اتمی: دو طرف در مسیر خوبی در راستای حل اختلاف نظرها حرکت می‌کنند فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «مدیر کل آژانس انرژی اتمی: دو طرف در مسیر خوبی در راستای حل اختلاف نظرها حرکت می‌کنند» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید