وزیر نیرو اصلاح مصرف آب در بخش کشاورزی را لازم می داند | آسمونی
کد مطلب: 60639 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کارگروه ملی ‌احیای زاینده‌رود ‌در دولت تشکیل می‌شود

کارگروه ملی ‌احیای زاینده‌رود ‌در دولت تشکیل می‌شود

وزیر نیرو مشکل امروز آب اصفهان را بارگذاری‌های بی‌جا در بخش‌های مختلف دانست.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به‌ گزارش آسمونی و به نقل از تسنیم، ‌علی‌اکبر محرابیان‌ شب گذشته در جلسه سازگاری با کم‌آبی در استان اصفهان‌ با اشاره به بازدید میدانی خود از مناطق مختلف استان‌ بیان کرد: بسیار متاسفیم که مردم تمدن ساز و قهرمان استان اصفهان امروز به خاطر بی‌آبی باید چنین شرایطی را تحمل کنند و خود را مسئول رفع این مشکلات می‌دانم.

وی با اذعان بر اینکه مشکلاتی در اصفهان داریم اما این مشکلات امروز و دیروز نیست، گفت: مشکلات امروز مشکلات چند دهه بی‌برنامگی و بارگذاری‌های بی‌جا بر روی آب اصفهان بوده است، اما با بکارگیری همه ظرفیت‌های قانونی می‌توانیم کار را بر روی ریل صحیحی قرار دهیم تا مشکلات به مروز حل شود.

وی بر اصلاح تخصیص ها تاکید و اظهار کرد: برای صنعت استفاده از پساب بسیار پایدارتر و مطمئن تر از آبی است که ممکن است باشد یا نباشد. همچنین اصلاح مصرف آب در بخش کشاورزی نیز باید در دستور کار قرار گیرد تا با آب کمتر، محصول بیشتر و باکیفیت تر تولید کنیم.

وی به کارگروه ملی ستاد احیای زاینده‌رود اشاره و اعلام کرد: این کارگروه در سطح عالی دولت تشکیل می‌شود و بلافاصله بعد از برگشت به تهران و ارائه گزارش به دولت، این کارگروه را احیا می‌کنیم و جلسات مختلفی با دستگاه‌های دیگر خواهیم داشت.

وی پیرامون ساماندهی رودخانه زاینده‌رود نیز گفت: کار گذشتگان را ضایع نمی‌کنم، کار زیاد انجام شده اما در عین حال اشتباهاتی نیز صورت گرفته است. کار مهمی که باید انجام شود ساماندهی رودخانه به عنوان حفظ بستر آب است که ساز و کار عملیاتی می‌خواهد.

وزیر نیرو با ارایه راهکاری برای حمایت از کشاورزان و کمک به معیشت ایشان در کنار پیگیری مسائل کشاورزی گفت: کشت گلخانه ای و استفاده از انرژی‌های جایگزین در منطقه شرق اصفهان پتانسیل بالایی دارد و اعتبار خاصی در این مورد خواهیم داشت تا با کمترین میزان آورده سرمایه‌گذاران یعنی کشاورزان، بتوانید به عنوان یک درآمد پایدار از آن بهره ببرید، البته این کار به معنای جایگزینی با کشاورزی نیست، اما بکارگیری این روش باعث ایجاد درآمد مطمئن خواهد شد.

 

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره کارگروه ملی ‌احیای زاینده‌رود ‌در دولت تشکیل می‌شود فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «کارگروه ملی ‌احیای زاینده‌رود ‌در دولت تشکیل می‌شود»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 + 9 = ?