کد مطلب:  60162 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تاکید معاون حزب الله بر یاری رسانی ایران به لبنان

تاکید معاون حزب الله بر یاری رسانی ایران به لبنان

شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان جمعه شب در اظهاراتی تأکید کرد که واردات سوخت از ایران به این کشور مهمترین محاصره لبنان در طول تاریخ را شکست.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از العهد، شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان جمعه شب در اظهاراتی تأکید کرد که واردات سوخت از ایران به این کشور مهمترین محاصره لبنان در طول تاریخ را شکست.

شیخ نعیم قاسم در گفت‌وگو با شبکه المنار گفت: از زمانی که حزب الله در لبنان به منصه ظهور رسیده است این کشور قوی‌تر شده است.

وی در ادامه درباره واردات سوخت از ایران نیز توضیح داد: گازوئیل ایران که به کمک حزب الله از طریق سوریه وارد کشور شد، مهمترین محاصره لبنان را که مدت‌هاست بر کشور اعمال شده درهم شکست.

نعیم قاسم در پایان یادآور شد: گازوئیل ارسال شده از سوی جمهوری اسلامی ایران سبب شد تا آمریکا با عبور خط گاز مصر از سوریه به لبنان موافقت کند. همین موضوع باعث سردرگمی آمریکایی‌ها و چاره‌جویی آنان برای تعامل با لبنان شده است.

گفتنی است که طراد حماده وزیر کار سابق لبنان تأکید کرده بود که ارسال سوخت از ایران به لبنان اقدامی بود که باعث شکسته شدن محاصره این کشور و ناکام گذاشتن طرح ممانعت از تعامل تجاری لبنان با کشورهای دوست و توجه به بلوک شرق شد.

این اقدام که توسط ایران و با ابتکار حزب الله لبنان صورت گرفت، انحصار روابط تجاری لبنان با غرب را از بین برد و همچنین جنگ اقتصادی تحمیلی غرب علیه بیروت را ناکام گذاشت.

وی در ادامه افزود: جمهوری اسلامی ایران نخستین کشوری بود که دست یاری خود را به روی لبنان و حمایت از این کشور گشود. این اقدام به درخواست حزب الله صورت گرفت و محموله‌های سوخت یکی پس از دیگری راهی لبنان شد. با این اقدام، سوخت مورد نیاز بیمارستانها و مؤسسات و نهادهای مختلف از جمله مراکز آموزشی و کارخانجات تولید نیازهای اساسی و ضروری مردم تأمین شد.

: برای دریافت مشاوره درباره تاکید معاون حزب الله بر یاری رسانی ایران به لبنان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تاکید معاون حزب الله بر یاری رسانی ایران به لبنان» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید