کد مطلب: 60174 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کمیسیون حقوقی و قضایی به موضوع استخراج رمز ارزها ورود می کند

کمیسیون حقوقی و قضایی به موضوع استخراج رمز ارزها ورود می کند

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی از ورود مجلس به مسئله رمزارز ها و نظارت بر آنها توسط سایر ارگان ها خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ضمن تشریح نقاط قوت و ضعف به کاربردن رمزارزها در تبادلات اقتصادی کشور گفت: با توجه به ابعاد حقوقی حوزه رمزارزها ما درخواست کردیم که این موضوع برای بررسی به کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی نیز ارسال شود.

سیدکاظم‌ دلخوش ، درباره ورود مجلس شورای اسلامی به موضوع تبادل رمز ارزها در کشور عنوان کرد: اعتقاد دارم استفاده از ظرفیت رمز ارزها در کشور می‌تواند خوب باشد و ما می‌توانیم مانند کشورهای دیگر با استفاده از این حوزه در بخش های مختلف اقتصادی فعالیت داشته باشیم، البته این حوزه خطرات جانبی دارد که باید به آن توجه کنیم، کنترل و نظارت بانک مرکزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، نهادها و دستگاه های نظارتی باید به گونه ای باشد که بتوانیم از این رمز ارزها استفاده خوبی داشته باشیم.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس بیان کرد: در همین تابستانی که گذشت شاهد بودیم که استفاده و استخراج نادرست رمزارزها مشکلاتی را در حوزه قطعی برق برای مردم ایجاد کرد، مزارع بی در و پیکر استخراج فاقد برنامه ریزی بودند و مردم را دچار قطعی برق کردند و برای صنایع ما هم مشکل ایجاد کردند.

دلخوش اضافه کرد: کمیسیون اقتصادی به صورت جامع به حوزه رمز ارز اشراف ندارد، این موضوع فعلا در اختیار یک گروه تحقیقاتی است، با توجه به ابعاد حقوقی حوزه رمزارز ما درخواست کردیم که این موضوع برای بررسی به کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس نیز ارسال شود.

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار

علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای

آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «کمیسیون حقوقی و قضایی به موضوع استخراج رمز ارزها ورود می کند»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 + 8 = ?