کد مطلب: 60791 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تاجیکستان، میزبان نشست اتحادیه اروپا و وزیران امور خارجه کشور های آسیای مرکزی

تاجیکستان، میزبان نشست اتحادیه اروپا و وزیران امور خارجه کشور های آسیای مرکزی

هفدهمین دوره نشست وزیران امور خارجه کشور های آسیای مرکزی و اتحادیه اروپا امروز در دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از خبرگزاری آناتولی، بر اساس اعلام وزارت امور خارجه کشور تاجیکستان هفدهمین هفدهمین دوره نشست وزیران امور خارجه کشور های آسیای مرکزی و اتحادیه اروپا امروز 22 ام نوامبر 2021  در پایتخت این کشور برگزار شد.

بر اساس همین اعلان رسمی، در این نشست مشترک، علاوه بر جوزف بورل، مسئول سیاست‌های خارجی و امنیتی اتحادیه اروپا وزیران امور خارجه کشور هایی مانند  ازبکستان، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان و همچنین معاون وزیر امور خارجه ترکمنستان نیز مشارکت کردند.

بر اساس گزارش های رسمی در این نشست بین المللی مسائل گوناگونی مانند روابط بین کشورهای آسیای مرکزی و اتحادیه اروپا، گسترش همکاری ها در موارد امنیتی و مقابله با تروریسم و  همچنین شرایط بحرانی کشور افغانستان مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.

در پایان لازم به ذکر است که مقامات و وزرای امور خارجه این کشور ها و اتحادیه اروپا درمورد موضوعات منطقه ای، بین المللی، تغییرات اقلیمی و محیط زیست، آب و انرژی به بحث و تبادل نظر پرداختند و در پایان این نشست مشترک  و در یک جمع بندی نهایی، یک بیانیه رسمی و مشترک به تصویب طرفین رسید.

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار

علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای

آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «تاجیکستان، میزبان نشست اتحادیه اروپا و وزیران امور خارجه کشور های آسیای مرکزی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 5 = ?