کد مطلب:  61702 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تاثیر 88 درصدی دوز سوم واکسن در برابر امیکرون

تاثیر 88 درصدی دوز سوم واکسن در برابر امیکرون

نتایج جدیدترین مطالعات رفتاری سویه امیکرون نشان می دهد که تزریق دوز سوم واکسن کرونا سبب افزایش 88 درصدی ایمنی در برابر این سویه خواهد شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از زی نیوز، مطالعات صورت گرفته توسط آژانس امنیت سلامت انگلستان، کاهش قابل توجه احتمال بستری بر اثر ابتلا به سویه جدید امیکرون در افرادی ک سه دوز واکسن دریافته کرده اند را نشان می دهد.

در این زمینه دو مطالعه مجزا انجام گرفته است که در مطالعه ابتدایی، خطر بستری شدن در بیمارستان پس از سه دوز در مقایسه با موارد واکسینه نشده مبتلا به امیکرون، 81 درصد کمتر است.

دربخش دیگری از این بررسی نشان داده شد که اثر بخشی واکسن در برابر بیماری علامت‌دار همچنان برای امیکرون کمتر از دلتا می باشد و 10 هفته پس از دوز سوم کاهش می‌یابد.

اما در بررسی دوم، محققان موارد علامت دار را با داده‌های بستری شدن در بیمارستان مرتبط کردند. در حقیقت آنها دریافتند که پس از سه دوز واکسن، خطر بستری شدن در بیمارستان برای یک مورد علامت دار شناسایی شده با امیکرون در مقایسه با افراد مشابه مبتلا به امیکرون که واکسینه نشده بودند، 68 درصد کاهش می‌یابد.

اریک توپول، یکی از اعضای تیم تحقیقاتی در این مورد می گوید: اثربخشی واکسن از 52درصد (به دلیل کاهش 2 دوز پس از 6 ماه) به 88 درصد پس از نوبت سوم افزایش یافت.

در پایان این محقق بیان می کند که اگرچه کاهش در اثربخشی در برابر بیماری علامت دار دیده می‌شود، اما داده‌های کافی برای ارزیابی مدت زمان محافظت در برابر بستری شدن در بیمارستان وجود ندارد که انتظار می‌رود مدت طولانی‌تری باشد.

نظر خود را درباره «تاثیر 88 درصدی دوز سوم واکسن در برابر امیکرون» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید