تاثیر 88 درصدی دوز سوم واکسن در برابر امیکرون | آسمونی
کد مطلب: 61702 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تاثیر 88 درصدی دوز سوم واکسن در برابر امیکرون

تاثیر 88 درصدی دوز سوم واکسن در برابر امیکرون

نتایج جدیدترین مطالعات رفتاری سویه امیکرون نشان می دهد که تزریق دوز سوم واکسن کرونا سبب افزایش 88 درصدی ایمنی در برابر این سویه خواهد شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از زی نیوز، مطالعات صورت گرفته توسط آژانس امنیت سلامت انگلستان، کاهش قابل توجه احتمال بستری بر اثر ابتلا به سویه جدید امیکرون در افرادی ک سه دوز واکسن دریافته کرده اند را نشان می دهد.

در این زمینه دو مطالعه مجزا انجام گرفته است که در مطالعه ابتدایی، خطر بستری شدن در بیمارستان پس از سه دوز در مقایسه با موارد واکسینه نشده مبتلا به امیکرون، 81 درصد کمتر است.

دربخش دیگری از این بررسی نشان داده شد که اثر بخشی واکسن در برابر بیماری علامت‌دار همچنان برای امیکرون کمتر از دلتا می باشد و 10 هفته پس از دوز سوم کاهش می‌یابد.

اما در بررسی دوم، محققان موارد علامت دار را با داده‌های بستری شدن در بیمارستان مرتبط کردند. در حقیقت آنها دریافتند که پس از سه دوز واکسن، خطر بستری شدن در بیمارستان برای یک مورد علامت دار شناسایی شده با امیکرون در مقایسه با افراد مشابه مبتلا به امیکرون که واکسینه نشده بودند، 68 درصد کاهش می‌یابد.

اریک توپول، یکی از اعضای تیم تحقیقاتی در این مورد می گوید: اثربخشی واکسن از 52درصد (به دلیل کاهش 2 دوز پس از 6 ماه) به 88 درصد پس از نوبت سوم افزایش یافت.

در پایان این محقق بیان می کند که اگرچه کاهش در اثربخشی در برابر بیماری علامت دار دیده می‌شود، اما داده‌های کافی برای ارزیابی مدت زمان محافظت در برابر بستری شدن در بیمارستان وجود ندارد که انتظار می‌رود مدت طولانی‌تری باشد.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره تاثیر 88 درصدی دوز سوم واکسن در برابر امیکرون فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «تاثیر 88 درصدی دوز سوم واکسن در برابر امیکرون»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

6 - 3 = ?