مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  60032 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بعد از تزریق واکسن ویتامین مصرف کنیم؟

بعد از تزریق واکسن ویتامین مصرف کنیم؟

اگر قرار است شیوع کرونا پایان یابد، باید اثرات آنها را به حداکثر برسانیم. یکی از مواردی که خطر عدم تاثیرگذاری واکسن را دوچندان می کند، کمبود تغذیه در افراد است
زمان مطالعه: 2 دقیقه

سیستم ایمنی در افراد مسن ضعیف تر است و به بسیاری از واکسن ها، از جمله واکسن کووید-19، کمتر پاسخ می دهند. این واکنش تا حدودی ناشی از ضعف است که به راحتی قابل درمان نیست؛ اما همچنین می تواند به دلیل کمبود ویتامین و مواد معدنی باشد. در این مطلب از آسمونی به ارتباط واکسیناسیون با مکمل های تغذیه‌ای نگاهی می اندازیم.

سیستم ایمنی بدن برای مقابله با عفونت یا محافظت در برابر عوارض از واکسیناسیون ، به انواع مواد مغذی و ویتامین نیاز دارد. افزایش سطح ویتامین و مواد مغذی قبل از واکسیناسیون می تواند راهی برای افزایش اثربخشی واکسن کرونا باشد. مصرف مولتی ویتامین قبل و بعد از واکسن کاملاً بی خطر است. با این حال، توصیه می کنیم که به جای استفاده از قرص های ویتامین، غذاهای غنی از ویتامین ها و مواد معدنی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. برای استفاده از قرص ها و آمپول تقویتی با پزشک مشورت کنید.

هیچ تداخلی بین مصرف مولتی ویتامین ها با واکسن کرونا وجود ندارد.
هم چنین، واکسن ها هیچ تداخلی با داروی بیهوشی و بی حسی ندارند.

تقویت سیستم ایمنی بدن

همانطور که سازمان مواد غذایی اروپا خاطرنشان می کند، ویتامین A ، B6 ، B9 ، B12 ، C و D و مواد معدنی روی، آهن و مس همگی برای بهبود عملکرد سیستم ایمنی مورد نیاز هستند. تحقیقات نشان داده است که بین سیستم ایمنی ضعیف و کمبود ویتامین ارتباط مستقیم وجود دارد.

سیستم ایمنی ضعیف منجر به واکنش ضعیف واکسن می شود. بطور کلی، سیستم ایمنی در بهترین حالت خود به ویتامین های C ، D و E بیشتر از مقادیری نیاز دارد که از طریق رژیم غذایی به دست می آید.

حالا وقت مکمل های تقویتی است!

بعد از واکسیناسیون چه کنیم؟
بعد از واکسیناسیون چه کنیم؟

همه این ها زمانی مشکل ساز می شود که بدانید کمبود تغذیه چقدر رایج شده است. با بررسی تغذیه افراد در هفت کشور اروپایی مشخص شده است که افراد بالای 60 سال به طور مداوم دچار کمبود سلنیوم، روی، ید و مس بوده اند.

 تزریق واکسن باعث می شود بدن شما برای مدت کوتاهی ضعیف شود. سیستم ایمنی ترتیبات لازم را برای کاهش عوارض جانبی واکسن انجام می دهد. غنی سازی بدن با ویتامین ها و مواد معدنی ضروری به شما در محافظت و ایمنی بیشتر در مقابل واکسن کرونا کمک می کند. پزشکان پیشنهاد می کنند که مصرف مولتی ویتامین به مدت حداقل یک هفته پس از دوز اول و دوم لازم است تا بتواند تمام شکاف های تغذیه ای را برطرف کرده و بدن را قوی و سالم کند. پس از واکسیناسیون، فرد باید تقویت سیستم ایمنی را با کمک داروهای خانگی یا مکمل های مختلف ادامه دهد. در این شرایط، ویتامین C یک ماده مغذی کلیدی است.

کمبود مواد مغذی و ویتامین ها ممکن است اثر واکسن های COVID-19 را محدود کند. با توجه به این مسئله، افرادی که در معرض سوء تغذیه هستند باید مکمل های روزانه مواد مغذی برای بهبود عملکرد سیستم ایمنی را به مدت چند هفته قبل و بعد از دریافت واکسن مصرف کنند.

منبع: کانورسیشن

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره بعد از تزریق واکسن ویتامین مصرف کنیم؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بعد از تزریق واکسن ویتامین مصرف کنیم؟» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید