کد مطلب:  58685  درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
گزارش نهایی تأییدیه واکسن ایرانی 20 خرداد صادر می‌شود

گزارش نهایی تأییدیه واکسن ایرانی 20 خرداد صادر می‌شود

وزیر کشور با بیان اینکه 20 خرداد گزارش نهایی وزارت بهداشت برای تاییدیه واکسن ایرانی صادر می شود، گفت: در صورت تایید واکسیناسیون عمومی شروع می شود.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: یکی از دستورات و بحث‌هایی که امروز در جلسه مطرح شد، پیگیری قرنطینه و نحوه اجرای جرایم برای امر قرنطینه و کسانی که تخلف از این موضوع می‌کنند، بود.

وی ادامه‌داد: نیروی انتظامی با گزارش‌های که وزارت بهداشت دادند اقدامات مناسبی انجام داده است. من از مردم خوب کشورمان و بخصوص کسانی که مبتلای به این بیماری می‌شوند خواهش میکنم قرنطینه را رعایت کنند.

رحمانی فضلی بیان داشت: اگر بتوانیم چند درصد مبتلایان را در فضا‌های قرنطینه‌ای مانند خانه و بیمارستان نگهداری کنیم قطعاً بقیه مردم می‌توانند در شرایط بهتری فعالیت داشته باشند.

وزیر کشور تصریح کرد: گزارش بعدی ما در مورد روند این بیماری و فوت شدگان در سراسر کشور بود. الحمدالله در همه استان‌ها به جز سه استان هرمزگان سیستان و بلوچستان و کرمان رو به بهبود است. این سه استان نیاز به مراقبت‌های جدی دارند و قرار شد دستوراتی به این استان‌ها ابلاغ شود. فضای کشور وضعیت خوبی است.

رحمانی فضلی با اشاره به تعطیلات در روز‌های گذشته بیان داشت: گزارش خوبی نیروی انتظامی داد که نسبت به گذشته عملکرد خوبی بود. اینجا من از مردم تشکر می‌کنم که عموماً خود مردم رعایت می‌کنند و تلاش نیروی انتظامی هم در این زمینه قابل تقدیر است.

وی در مورد واکسن کرونا گفت: طبق برنامه ریزی واکسیناسیون افراد بالای 60 سال قرار بوده ظرف یک ماه آینده انجام دهیم علی رغم پیکری‌ها واردات واکسن دارای یک کندی‌ها بوده که وزارت بهداشت سخت پیگیری است. با وارد شدن این واکسن‌ها برنامه ریزی واکسیناسیون قطعا انجام خواهد شد.

وی تاکید کرد: در کنار اینها، واکسن داخلی مقرر شده تا 20 خرداد گزارش نهایی تاییدیه را وزارت بهداشت بدهند و امیدواریم که بیستم یا بیست و یکم این اتفاق بیفتد و اگر گزارش نهایی مبنی بر تایید واکسن داخلی بود حتما از روز‌های بعد از آن واکسیناسیون به صورت عمومی شروع می‌شود، امید ما به تولید داخل است. الحمدالله ظرفیت سازی‌های بسیار خوبی شده و می‌توانیم ظرف چند ماه واکسیناسیون گروه‌های پرخطر به ویژه افرادی که بالای 60 سال دارند را به اتمام برسانیم که اگر در این کار موفق شویم حتماً خداوند لطف خواهد کرد و به کمک نیرو‌های وزارت بهداشت و بقیه دستگاه‌ها بیش از 75 تا 78 درصد فوتی‌های ما که در این سنین هستند کاهش پیدا کند.

وزیر کشور در مورد انتخابات هم تاکید کرد: ما دستورالعمل ویژه‌ای در مورد انتخابات برای مردم، مجریان و ناظرین ارسال کردیم. در جلسه امروز گزارشی از وضعیت داده شد. همه دستگاه‌ها آمادگی کامل را دارند که ایام رای گیری و تبلیغات با نهایت دقت و رعایت حداکثری دستورالعمل‌ها نگذاریم انتخابات که یک امر بسیار مهم و جشن سیاسی و مشارکت برای مردم است تبدیل به یک مفری برای تسری و گسترش و تقویت این بیماری شود. با اطمینان میگویم همه شرایط برای اینکه یک انتخابات سالم، قانونی و کاملا بهداشتی داشته باشیم فراهم است.

: برای دریافت مشاوره درباره گزارش نهایی تأییدیه واکسن ایرانی 20 خرداد صادر می‌شود فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «گزارش نهایی تأییدیه واکسن ایرانی 20 خرداد صادر می‌شود» در کادر زیر بنویسید :

7 - 5 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید