کد مطلب:  68287 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بی احترامی به سهراب بخشی

بی احترامی به سهراب بخشی

بی احترامی صداوسیمای ایران به استاد موسیقی کرمانجی سهراب بخشی با واکنش اهالی موسیقی و مردم در شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

پس از بی‌احترامی صداوسیما به استاد سهراب بخشی، بسیاری از هنرمندان و مردم در شبکه‌های اجتماعی به کار عجیب برنامه‌ای در صداوسیما عکس‌العمل نشان دادند. به گزارش آسمونی، در برنامه خودمونی شبکه سه سیما با اجرای مهران رجبی، بخشی از ترانه فولکلور شاره جان توسط استاد سهراب بخشی پخش شد و از شرکت‌کننده خواسته شد صدای او را تقلید کند و دیگران که آب در دهانشان بود بتوانند خود را کنترل کنند و نخندند و این شرکت‌کننده پس از تقلید صدای این استاد باعث خنده‌ی دیگران شد و صحنه‌ی بسیار بدی را به وجود آورد که واکنش اهالی موسیقی را در پی داشت.

مهران رجبی مجری برنامه در یک ویدئو بخاطر تقلید صدای استاد سهراب بخشی و توهین به مردم خراسان شمالی و به طور کلی مردم ایران عذرخواهی کرد.

ای کاش یاد بگیریم که کاری را به خاطر جلب توجه و جذب مخاطب، بهانه نکنیم که تازه پس از آن عذرخواهی کرده و کار را به اصطلاح خاتمه دهیم.

آریا عظیمی‌نژاد آهنگساز در پستی نوشت:

وقتی از بد روزگار افسار کار به دست نااهلان و نابدان برسد، کار به خودزنی و تخریب ریشه‌های محکم و غنی فرهنگ و هنر این آب و خاک می‌رسد. از آقای نویسنده مسابقه که این فکر بکر به مغز پر از نوآوری شما تراوش کرده اگر بگذریم، بدون شک انتظاری هم از مجری برنامه نمی‌شود داشت، اما جناب ناظر، جناب مدیر گروه، جناب مدیر شبکه، جناب مدیر سازمان صداوسیما از شما نمی‌شود گذشت که در کار تخریب سنت‌ها و سرمایه‌های فرهنگی این مرز و بوم کاهلی کنید. ما از شما انتظار ترغیب و تشویق مردم به خصوص جوانان به هنر و رسوم کهن و غنی ایران زمین را نداشته و نداریم، ولی در مقابل اینگونه تخریب‌ها سکوت نخواهیم کرد.

 

: برای دریافت مشاوره درباره بی احترامی به سهراب بخشی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بی احترامی به سهراب بخشی» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید