ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  72208 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی یوسیا ثوگوین

بیوگرافی یوسیا ثوگوین

یوسیا ثوگوین اگر یک دهه زودتر به دنیا آمده بود، شاید هرگز موفق به حضور در رقابتهای بزرگی مثل المپیک نمی شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

متولد 15 آوریل 1971 در بت‌هال در آفریقای جنوبی. دوران كودكی ثوگوین درحالی گذشت كه ورزش آفریقای جنوبی به دلیل سیاست آپارتاید (برتری نژاد سپید بر رنگین‌پوستان) از سوی مجامع بین‌المللی ورزش بایكوت شده بود و ورزشكاران آفریقای جنوبی شانس حضور در مسابقات معتبری چون المپیك را از دست داده بودند.

Josia Thugwane advises Team SA runners ahead of World Champs marathon |  main-domain

با پایان سیاست آپارتاید و روی كار آمدن حكومت نلسون ماندلا، پای ورزشكاران آفریقای جنوبی نیز به مسابقات بزرگ وارد شد. یوسیا اولین بار در سال 1991 در ماراتن شركت كرد. چهار سال گذشت تا او در اولین ماراتن بین‌المللی خود شركت كرد. جایی كه قهرمان ماراتن هونولولو شد.

Josia Thugwane: The Man South Africa Forgot - Runner's World

یك سال بعد او موفق به حضور در المپیك آتلانتا شد. در ماراتن المپیك گروه كثیری از نفرات برتر تا كیلومتر 35 پابه‌پای هم دویدند اما از این لحظه به بعد ثوگوین، لی‌بونگ‌جو (كره‌جنوبی) و اریك وای‌ناینا (كنیا) رقابت نفس‌گیر خود را آغاز كردند. در پایان این رقابت یوسیا زمان 2:12:36 ساعت را به دست آورد و با اختلاف سه ثانیه برتری نسبت به نماینده كره و هشت ثانیه برتری نسبت به نماینده كنیا، برنده میلیمتری‌ترین ماراتن المپیك شد.

josia-thugwane | idrottsforum.org

دوران درخشان او پس از المپیك نیز ادامه یافت و او در 1997 برنده ماراتن فوكوكا شد. پس از آن نیز دوران افول او آغاز شد. در سه ماراتن متوالی از رسیدن به خط پایان بازماند و سرانجام در ماراتن المپیك سیدنی بیستم شد. هرچند كه در همان سال در ماراتن نیویورك و لندن در بین ده نفر صدرنشین قرار گرفته بود. ثوگوین آخرین عنوان خود را در سال 2002 كسب كرد و در ماراتن یادبود المپیك ناگانو در ژاپن به عنوان قهرمانی دست یافت.

Josia Thugwane: The Man South Africa Forgot - Runner's World

 

ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی یوسیا ثوگوین فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بیوگرافی یوسیا ثوگوین» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید