ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  72166 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی گِرت فردریکسون

بیوگرافی گِرت فردریکسون

گِرت فردریکسون سوئدی با کسب شش طلا در المپیک، بزرگ ترین قایقران کانو و کایاک در تاریخ بازیها محسوب می شود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

بین سالهای 1948 تا 1960 هیچ ورزشکاری به اندازه گِرت فردریکسون در رقابتهای کانو و کایاک المپیک به موفقیت دست پیدا نکرد. قایقران کانو و کایاک سوئد که روز 21 نوامبر 1919 در شهر نیکوپینگ متولد شده بود، اولین بار در سال 1948 فرصت حضور در بازیهای المپیک را به دست آورد و در رقابت کایاک انفرادی ده هزار متر عنوان قهرمانی را به دست آورد.

BÖRJE DORCH. Mixed media, "Gert Fredriksson" ", signed, dated -84. Art -  Paintings - Auctionet

در این مسابقه او 30.5 ثانیه از نفر دوم پیش افتاد؛ فاصله ای که همچنان بیشترین فاصله در تاریخ کایاک المپیک محسوب می شود. فردای آن روز نوبت به مسابقه کایاک انفرادی در مسافت 1000 متر رسید و فردریکسون باز هم رکوردی فوق العاده برجای نهاد. او این بار 6.7 ثانیه از نفر دوم فاصله گرفت که در رقابت هزار متر هم رکوردی منحصر بفرد محسوب می شد. در همان سال یک مدال طلا در مسابقات جهانی هم از آن خود کرد و از آن به بعد، یک دهه افتخار فردریکسون آغاز شد.

بعد از قهرمانی در رقابتهای جهانی 1950 نوبت به مسابقات المپیک 1952 هلسینکی رسید و قایقران سوئدی پس از کسب نقره 10 هزار متر، از عنوان قهرمانی 1000 متر K-1 دفاع کرد. پس از آن نوبت به قهرمانی در مسابقات جهانی 1954 رسید و دو سال بعد، در المپیک ملبورن او برای آخرین بار قهرمانی مسابقه ده هزار متر را از آن خود ساخت. در ادامه نوبت به کسب سومین طلای پیاپی در رقابت K-1 در مسافت هزار متر رسید و چندی بعد نوبت به مسابقات قهرمانی جهان رسید. کسب یک نقره و یک برنز از این رقابتها دوران مدال آوری فردریکسون را به یک دهه رساند و سرانجام او در سال 1960 برای چهارمین و آخرین بار در المپیک شرکت کرد.

Filmarkivet

در 41 سالگی او در رقابت K-1 صاحب مدال برنز شد و همراه با هم تیمی خود اسون سیودلیوس در کایاک دو نفره 1000 متر یک مدال نقره دیگر کسب کرد و آمار خود را از مسابقات قایقرانی بازیهای المپیک به 6 طلا، یک نقره و یک برنز افزایش داد. در این سالها او 4 طلا، یک نقره و یک برنز هم از مسابقات جهانی کسب و به گنجینه خود اضافه کرد.

Gert Fredriksson – Wikipédia, a enciclopédia livre

در سال 1964 گِرت بار دیگر در المپیک حضور پیدا کرد. در حالی که این بار مربی تیم ملی سوئد بود. ورزشکار 176 سانتی متری سوئدی روز 5 جولای 2006 و در 86 سالگی از دنیا رفت.

 

 

ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی گِرت فردریکسون فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بیوگرافی گِرت فردریکسون» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید