ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  72192 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی پت لیهی

بیوگرافی پت لیهی

پاتریک ژوزف لیهی ملقب به پَت در المپیک 1900 پاریس برنده یک نقره در پرش ارتفاع و یک برنز در پرش طول شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

پت لیهی در خانواده ای کم نظیر متولد شد. در بیستم می 1877 او در کریگِین واقع در چارلِویل استان لیمِریک سرزمین ایرلند متولد شد؛ جایی در کرز استان لیمریک و استان کُرک. پت در خانواده ای به دنیا آمد که هفت پسر ورزشکار داشت و پت یکی از این هفت برادر بود. کُن یکی از برادران پت سابقه بعدها دو مدال پرش از بازیهای المپیک به دست آورد و دیگر برادرش تیموتی هم در مسابقات پرش شرکت می کرد.   

File:Island of Ireland location map Limerick.svg

در سال 1898 پاتریک موفق شد با پرش 1.93 متر رکورد پرش ارتفاع بریتانیا را در دوبلین به نام خود ثبت نماید. دو سال بعد او همراه با کاروان دوومیدانی بریتانیا راهی المپیک پاریس شد و در سه مسابقه از رقابتها پرش حضور پیدا کرد. او در پرش ارتفاع پس از ایروینگ باکستر برنده مدال نفره  شد و در پرش طول هم پس از آلوین کرانزلِین و مایر پرِنشتِین مدال برنز را از آن خود کرد. لیهی در پرش سه گام نیز حضور پیدا کرد و در این رقابت نیز به دنبال پرنشتین، جیمز کانلی و لِویس شلدون صاحب عنوان چهارمی المپیک شد.

حدود یک دهه بعد از بازیهای پاریس، پاتریک و کُن راهی ایالات متحده آمریکا شدند و مسیری را پیمودند که در آن دوران بسیاری از ایرلندیها ترجیح می دادند برای زندگی راحت تر، این راه را انتخاب کنند. پاتریک لیهی در 29 دسامبر 1949 از دنیا رفت؛ در حالی که در آن زمان 50 ساله بود. محل درگذشت او شهر شیکاگو ثبت شده است.

 

ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی پت لیهی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بیوگرافی پت لیهی» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید