ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  72207 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
بیوگرافی واسیلی آلکسیِف

بیوگرافی واسیلی آلکسیِف

واسیلی آلکسیِف یک مهندس روس بود که 80 بار رکورد وزنه برداری جهان را شکست
زمان مطالعه: 3 دقیقه

مرد کم حرف و غول پیکر روس سرانجام در کشوری بیگانه شروع به صحبت کرد. او که در مسابقات جهانی آمریکا شرکت کرده بود، به خبرنگاران گفت:

 

 دوست ندارم که مردم به من، به عنوان یک انسان غیر عادی نگاه کنند. من فقط یک انسان هستم؛ نه چیزی بالاتر از آن و نه چیزی عجیب تر از آن.

 

با این حال، اندام غول پیکر او و وزن 160 کیلویی واسیلی ایوانوویچ آلکسیِف از او چهره ای دست نیافتنی ساخته بود. او چه چیزی به عنوان غذا مصرف می کرد؟ واسیلی گفت:

 

 اگر لیست غذاهایی که مصرف می کنم را به صورت کامل بگویم، شما فکر می کنید که با یک آدم غیرعادی روبه رو شده اید!

 

مردی 160 کیلویی

او حق داشت. برخلاف بسیاری از رقبایش از ابتدا ورزشکارانی سنگین وزن و درشت اندام بودند، او ذاتاً این چنین نبود اما زمانی که در آغاز کار خود در وزنه برداری قرار گرفته بود، مربیانش به او توصیه کردند که برای افزایش قدرت خود، تا می تواند وزن خود را بیشتر کند و چنین شد که وزنه بردار 186 سانتی متری، به وزن 160 کیلوگرم رسید و در رقابتهای فوق سنگین وزنه برداری شرکت کرد. در همان حال باقی اوقاتش را صرف پینگ پنگ می کرد. حتی بعدها گفت:

 

من بهترین پینگ پنگ باز تیم ملی وزنه برداری شوروی هستم!

 

 

زیر نظر قهرمان المپیک

داستان زندگی وزنه بردار اسطوره ای اهل شوروی از 7 ژانویه 1942 در « پوکرَوو- شیشکینو» واقع در استان ریازان در غرب شوروی آغاز شد. سالهای ابتدایی زندگی آلکسیف مصادف با دورانی بود که روسها آرام آرام تصمیم می گرفتند که از انزوا خارج شده و در رقابت های بزرگ ورزشی شرکت کنند. واسیلی ده ساله بود که روسها بعد از چهل سال در مسابقات المپیک شرکت کردند و از آن به بعد، تبدیل به یکی از قدرتهای بزرگ مسابقات المپیک شدند. در این سرزمین، استعدادهای ورزشی به سرعت کشف می شدند و زیر نظر مربیان بزرگ تمرین می کردند. واسیلی 18 ساله هم وزنه برداری را در انجمن ورزشی ولونتاری آغاز کرد در حالی که « رودولف پلیوک فِلدِر» تمرینات او را زیر نظر داشت. این مرد در المپیک 1964 در وزن 82.5 کیلوگرم قهرمان المپیک شده بود و می دانست که استعدادی بی همتا زیر نظر او در حال پرورش یافتن است.

رسیدن به مرز 227 کیلوگرم

حتی ازدواج آلکسیف نیز رویاهایی بزرگ را در ذهن او زنده می کرد. در سال 1962 ازدواج کرد؛ نام همسرش المپیادا بود و یادآور المپیک. مسابقاتی که واسیلی برای حضور در آن لحظه شماری می کرد. او هشت زیر نظر مربی خود تمرین کرد و بالاخره در ژانویه 1970 اولین رکورد جهانی خود را برجای نهاد. در مسابقات جهانی آن سال، آلکسیف در شهر کَلَمبوس( واقع در اوهایو ایالات متحده) به نخستین انسانی تبدیل شد که در حرکت دوضرب به رکورد 500 پوند( 227 کیلوگرم) دست یافته است. رکوردشکنی های او از آن به بعد ادامه پیدا کرد.

 

تمرین بدون مربی

واسیلی دیگر تصمیم گرفته بود که به تنهایی و بدون مربی تمرین کند. در آن روزگار مسابقات وزنه برداری در سه حرکت یکضرب، دوضرب و پرس انجام می شد و برای هر مسابقه، آلکسیف فرصت داشت که در هر حرکت به صورت جداگانه رکوردشکنی کند. از آنجایی که حکومت شوروی برای هربار رکورد شکنی به او مبلغی به عنوان جایزه می داد، واسیلی تصمیم گرفت که بیشتر از هر ورزشکار دیگری رکوردشکنی کند.

 

نیم کیلوگرم بهتر از قبل

یک بار که آلکسیف وزنه ای سنگین را بالای سر برده بود، اسکار استِیت رئیس فدراسیون وزنه برداری درباره اش گفت:

 

 آلکسیف وزنه 209 کیلویی را چنان پرس کرد که انگار یک جاروی سبک در دست گرفته است!

 

با چنین قدرتی، واسیلی در روزهای جوانی می توانست هربار چند کیلوگرم رکورد جهان را بهبود بخشد. اما او مردی صبور بود و هر بار بیشتر از نیم کیلوگرم رکورد دنیا را نمی شکست. به این ترتیب هم جایزه خود را دریافت می کرد و هم برای مسابقات بعدی نیز انگیزه کافی داشت که باز هم رکوردشکنی کند. در کنار دنیای قهرمانی، به شکلی جدی به تحصیل مشغول بود و در سال 1971 به عنوان مهندس معدن از دانشگاه پلی تکنیک نووچرکاسک فارغ التحصیل شد.

ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی واسیلی آلکسیِف فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بیوگرافی واسیلی آلکسیِف» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید