ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  72143 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی لیلیان كاپلند

بیوگرافی لیلیان كاپلند

لیلیان كاپلند اولین پرتابگر بزرگ آمریكایی در بخش زنان و در مسابقات بین‌المللی بود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

متولد 25 نوامبر 1904 در نیویورك، او اولین پرتابگر بزرگ آمریكایی در بخش زنان و در مسابقات بین‌المللی بود. كاپلند در طول حرفه خود 9 بار موفق به كسب قهرمانی در مسابقات AAU (اتحادیه ورزشكاران آماتور آمریكا) شد. او این افتخارات را در پرتاب وزنه، پرتاب دیسك و پرتاب نیزه به دست آورد. لیلیان در سالهای 1925، 1926 و 1927، 1928 و 1931 قهرمان پرتاب وزنه، در 1926 و 1931 قهرمان پرتاب نیزه و در 1926 و 1927 فاتح پرتاب دیسك شد.

Lillian Copeland: Sesquicentennial Athletic Star – PhillyHistory Blog

قهرمانی‌های او سه بار با ركوردشكنی همراه بود و كاپلند در سالهای 1926، 1927 و 1928 ركورد جهانی پرتاب نیزه را به نام خود ثبت كرد. امّا از بخت بد او، در المپیك آمستردام (19128) خبری از پرتاب نیزه در برنامه مسابقات نبود و كاپلند تنها در پرتاب دیسك شركت كرد و به عنوان دوم بسنده كرد.

او از سال 1931 وارد دانشكده حقوق دانشگاه كالیفرنیای جنوبی شد و دیگر كمتر كسی شاهد حضور وی در میادین ورزشی بود. امّا او در مسابقات انتخابی المپیك لس‌آنجلس (1932) به رقابت بازگشت و به دشواری به عضویت تیم ملّی آمریكا درآمد. در المپیك نیز او در مرحله مقدماتی مقامی بهتر از سومی كسب نكرد. تنها یك پرتاب باقی مانده بود تا لیلیان را از عنوان سوم نجات دهد. او بعدها در باره این لحظه گفت:

 

 وقتی كه در انتظار بودم تا برای آخرین پرتاب به محوطه بروم. به تنها كسی كه فكر می‌كردم دكتر پاتریك – اُ – كالاگان بود؛  قهرمانی ایرلندی كه در آن روز در آخرین پرتاب خود، مدال طلای پرتاب چكش را تصاحب كرده بود.

 

كاپلند دیسك را پرتاب كرد و او نیز با آخرین پرتاب قهرمان المپیك شد. او پس از المپیك از ورزش كناره‌گیری كرد و تنها یك بار برای مسابقات مكابی به میادین بازگشت. این رقابت در سال 1935 در سرزمین فلسطین- که در آن زمان تحت قیمومیت بریتانیا بود- برگزار می‌شد و كاپلند در هر سه مسابقه تخصصی خود قهرمان شد. او در هفتم جولای 1964 از دنیا رفت.

 

 

ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی لیلیان كاپلند فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بیوگرافی لیلیان كاپلند» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید