ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  72184 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی لارس هال

بیوگرافی لارس هال

لارس هال سوئدی نخستین ورزشکاری بود که از عنوان قهرمانی خود در پنجگانه مدرن المپیک دفاع کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

تا قبل از المپیک 1952 و در طول چهل سالی که رشته پنجگانه مدرن به برنامه بازیهای المپیک وارد شده بود، همواره عنوان قهرمانی این رشته در اختیار ورزشکاران نظامی بود. تا این که لارس هال سوئدی به این روند خاتمه داد. ورزشکار سوئدی که روز 30 آوریل 1927 در شهر کارلس کرونا متولد شده بود، در حالی پای به المپیک هلسینکی گذاشت که پیش از این در سالهای 1949 تا 1951 سه بار پیاپی قهرمان مسابقات جهانی پنجگانه شده بود و شانس نخست فتح رقابتهای المپیک به شمار می آمد.

در این سالها او ابتدا طلای بخش تیمی مسابقات جهانی استکهلم-1949 را با سوئد به دست آورد و یک سال بعد در مسابقات جهانی برن سوییس هم در بخش انفرادی و هم در قسمت تیمی برنده طلا شد. این دو مدال طلا در مسابقات جهانی 1951 هلسینگبورگ سوئد مجددا تکرار شدند.

Lars Hall

 اما در المپیک و در رقابت اسب سواری مسابقه پنجگانه با بدشانسی بزرگی مواجه شد و اسبی چُلاق به او تعلق گرفت که لنگ می زد! در این شرایط هال ناچار شد از اسبی دیگر استفاده کند که هیچ آشنایی با آن نداشت و تنها تلاش کرد که از روی اسب سقوط نکند؛ امری که در روند سرعت او تاثیر منفی گذاشت. دو روز بعد هال دیر به محل مسابقه تیراندازی با تپانچه رسید و در شرایطی که حضور او با اعتراض برخی از رقبا مواجه شد و به حضورش اعتراض کردند، سرانجام شانس حضور در مسابقه را به دست آورد و سرانجام با قهرمانی در المپیک، به سريال قهرمانی نظامی ها در مسابقه پنجگانه خاتمه داد.

پس از المپیک هلسینکی، او توانست قهرمانی مسابقات جهانی 1953 شیلی را  نیز در بخش تیمی به دست آورده و به رکورد شش قهرمانی در پنج سال متوالی دست پیدا کند. هال در المپیک 1956 نیز شرکت کرد و موفق شد عنوان قهرمانی خود را در روز 28 نوامبر 1956 تکرار کرده و به رکوردی دیگر دست یابد که تا آن روز،  کسی به آن دست نیافته بود.

Stamp: Lars Hall, Sweden (Dominican Republic(Summer Olympic Games 1956 -  Melbourne (Medals)) Mi:DO 585,Sn:DO 479,Yt:DO 457,Sg:DO 689

پایان عمر قهرمان سوئدی در روز 26 آوریل 1991و در شهر تابی سوئد بود.

ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی لارس هال فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بیوگرافی لارس هال» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید