ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  72229 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
بیوگرافی رابی كین

بیوگرافی رابی كین

یكی  از مشهورترین شادی‌ها در عالم فوتبال، شادمانی بازیكنی است كه طی دوران بازی خود در 4 قاره و برای 12 باشگاه مختلف به میدان رفته است.
زمان مطالعه: 4 دقیقه

چرخ و فلك، غلت رو به جلو و تپانچه!! حركتی كه رابی كین همواره پس از گلزنی انجام داده است. حركتی كه در دهه گذشته، كودكان لس‌آنجلس مشغول تقلید آن شدند. زیرا كاپیتان تیم ملی فوتبال ایرلند در آن روزها در لیگ آمریكا  (MLS) طوفان به پا كرد. اما تنها كین می‌داند كه ریشه این حركت به كجا بر می‌گردد؟

 

اگر راستش را بخواهید، خودم هم نمی‌دانم! فقط می‌دانم كه از وقتی كودك بوده‌ام،این كار را انجام می‌دادم. همیشه در كشتزارها بازی می ‌كردم. ورزش را دوست داشتم و البته بدن خیلی نرمی داشتم. قبل از خودم ندیده بودم كسی چنین كاری انجام دهد. در حقیقت خودم این حركت را ابداع كردم و فكر می‌كنم مرا با این حركت می‌شناسند.

 

رابرت دیوید کین با ولورهمپتون و سپس کاونتری به فوتبال انگلیس معرفی شد. اما هنوز به قدری گمنام بود که در یکی از مسابقات، گوینده ورزشگاه او را روی کین معرفی کرد! نزدیک به دو دهه گذشت تا او دوران پایانی فوتبال خود را در گالکسی آمریکا سپری کرد و 83 گل در 125 بازی لیگ به ثمر رساند. كین از دوران حضور خود در تیم گالكسی چنین می‌گوید:

 

به محض ورود به این لیگ، با لس‌آنجلس گالكسی قهرمان مسابقات 2011 شدم و این اتفاق در سال بعد نیز تكرار شد. از این بهتر ممكن نبود! در اواخر فصل دوم فوق‌العاده بودیم و مهم این بود که طوری بازی كنیم كه آن روند تداوم یابد؛ امری که اتفاق افتاد و ما در سال 2014 هم قهرمان شدیم.

 

بروس آره‌نا مربی اسبق تیم كه رابی كین را به عنوان كاپیتان سال 2012 تیم انتخاب كرد، درباره انتخاب آن روزهای خود گفت:

 

رابی بازیكنی بزرگ و رهبری بی‌نظیر بود. البته او دیویدبكهام نبود و فكر نمی ‌كنم اصلاً می خواست که دیوید بكهام شود. او می‌ خواست خودش باشد. یك فوتبالیست جدی كه در گذشته فوق ‌العاده بوده است و ما هم، روی توانایی ‌های او در رهبری تیم، حساب باز كردیم و نتیجه هم گرفتیم.

 

اما كین در رابطه با كاپیتانی ‌باشگاه خود در ایام حضور در آمریکا چه دیدگاهی دارد؟

 

 قبول كردن مسئولیت كاپیتانی تیم، همواره برایم جالب بود .این مسئولیت برایم تازگی نداشت و پیش از آن هم در سطح ملی و هم در سطح باشگاهی، این تجربه را كسب كرده ‌بودم. بنابراین برای من فرقی نمی‌ كرد و در گالکسی هم سعی می کردم مثل تیمهای قبلی خود، به گالکسی كمك كنم تا بتوانم مفید باشم تا قهرمان باشیم.

 

سازگار شدن با چالش‌ های جدید، هیچ ‌وقت برای كین مشكل نبود. رابی ایرلند را در 15  سالگی ترك كرد و زمانی كه از باشگاه كاونتری سیتی به اینتر ملحق شد، هنوز  20 سال هم نداشت!

در آن زمان، رقم نهایی نقل و انتقال رابی در حدود  20 میلیون پوند بود. با این حال او تنها 6 بار فرصت بازی در نراتزوری را پیدا کرد و هرگز گلی برای این تیم نزد و سرانجام به لیدز انتقال پیدا کرد. او از دوران بازی در اینتر چنین یاد می‌كند:

 

وقتی انسان جوان و خام است، هیچ چیز نمی ‌تواند تا آن حد بر روی او تأثیر بگذارد. انسان در آن سن و سال فقط می‌خواهد بازی كند و بهتر شود . آن تجربه برایم فوق ‌العاده بود. برای بازی در ایتالیا بیش از حد جوان بودم؛ ولی اگر به آن روزها بر می ‌گشتم، چیزی را تغییر نمی‌دادم، زیرا تجربه بی‌نظیری بود. انسان می ‌تواند با تجربه فرهنگ ‌های مختلف و با مربیان مختلف كار كرده و چیزهای جدیدی یاد بگیرد.

 

رابی پس از آن، مدت‌ ها در انگلستان بازی كرد و در باشگاه‌هایی چون تاتنهام به قهرمان تیم بدل شد. اما آنچه بیشترین توجهات را معطوف به وی كرد، بازی در تیم ملی ایرلند بود. او در جام 2002 با سه گل به بهترین گلزن ایرلند در تمام ادوار جام جهانی بدل شد؛ سه گل از مجموع 68 گل ملی که او طی 146 مسابقه برای ایرلند به ثمر رساند. او خاطرات گذشته اش را چنین به یاد می آورد:

 

در كودكی در خیابان‌ های ایرلند فوتبال بازی می‌كردم و بازی ‌های تیم ملی را می ‌دیدم.  با بازیكنانی چون نیال كویین، جان آلدریچ، ری‌ هاوتون، رونی ویلان و پل مك ‌گراث در آن تیم حضور داشتند.  تنها آرزوی آن روزهایم، بزرگ شدن و پوشیدن پیراهن تیم ملی ایرلند بود.  خیلی ‌خیلی خوش‌ شانس بودم كه بارها این پیراهن را پوشیدم، كاپیتان ایرلند شدم و گل ‌های زیادی به ثمر رساندم. همه می‌دانند كه به ایرلندی بودن مان افتخار می کردم و پیراهن تیم ملی را با غرور و افتخار به تن می کردم. تا آخرین بازی ملی ام با پوشیدن پیراهن ایرلند همان حسی را داشتم كه اولین بار و در 18 سالگی آن را به تن كردم.

 

كین معتقد است كه هر چه ستارگان  MLS  بیشتر شوند و تعداد نفراتی كه بیش از سقف قرارداد به آن‌ ها حقوق داده می‌شود، افزایش یابند، سطح بازی‌ ها بهتر و بهتر خواهد شد. او چنین اعتقاد دارد:

 

شك ندارم وقتی به آمریکا آمدم، همبازیان گذشته‌ام در اروپا هم بدشان نمی‌آمد كه به اینجا بیایند.  حضور بازیکنان اروپایی، به لیگ MLS كمك فراوانی کرد. این لیگ سطح خوبی دارد و تفاوت‌ آن با سایر لیگ ‌ها در این است كه تمام تیم ‌ها در یك سطح هستند. در حالی كه در انگلستان بین منچسترسیتی صدر جدولی و تیم‌های سقوط كننده، یك دنیا فاصله وجود دارد. سطح یكسان تیم ‌ها سبب می‌ شود كه رقابت ‌ها به خودی ‌خود سخت‌ تر شود. بازی ‌ها ابداً ساده نیست.

 

كین یک دهه قبل ثابت كرد كه قدم نهادن در راهی كه كمتر پیموده شده است، پاداش زیادی به همراه دارد و به ستاره لس ‌آنجلس گالكسی تبدیل شد. او می ‌گوید:  

 

من از تغییر نمی ‌ترسیدم. شاید علت آن بزرگ شدن در ایرلند است.  بزرگ شدن در این سرزمین سخت ‌است و شاید به همین خاطر است كه هیچ چیزی نمی‌‌ توانست بیش از حد، روی من تأثیر‌گذار باشد.

 

 

ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی رابی كین فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بیوگرافی رابی كین» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید