مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  68526 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی اسكار اسواهن

بیوگرافی اسكار اسواهن

به نظر شما دوران غروب زندگی ورزشكاران چه سن و سالی می‌باشد؟
زمان مطالعه: 1 دقیقه

مسلماً پاسخ‌ها متفاوت است ولی در اعصار مختلف می‌توان مردان و زنانی را یافت كه سن و سال برای آنها معنا و مفهومی نداشته و تبدیل به كودكان قهرمان یا پیران جاودانه ورزش شده‌اند. یكی از این قهرمانان اسكار گومه اسواهن پیرمرد سوئدی بوده است. اسواهن در بیستم اكتبر 1847 در شهر تانوم سوئد متولد شده بود و زمانی در اولین مسابقه معتبر زندگی‌اش شركت كرد كه شصت سال از زندگی‌اش گذشته بود. این حضور در بازی‌های المپیك 1908 (لندن) بود.

 پیرمرد ریش بلند سوئدی عضوی از تیم‌ملی تیراندازی با تفنگ كشورش بود و در دورانی كه اهداف تیراندازی، اهدای متحرك جاندار بودند(!) او موفق شد در مسابقه تك شلیك به آهوی كوهی قهرمان و در قسمت تیراندازی در دو شلیك به آهوی كوهی به عنوان سوم دست یابد.

یك روز بعد و در مسابقات تیمی نیز برنده دومین مدال طلای خود شد تا بدل به پیرترین قهرمان تاریخ ورزش شود. اسواهن در المپیك استكهلم (1912) نیز در قسمت تك شلیك به مقام پنجم دست یافت و پس از جنگ جهانی اول (18ـ1914) در 72 سالگی به المپیك بازگشت(!!)

 پیرمرد همچنان چشمانی قدرتمند و دقتی بی‌مانند داشت و موفق شد در قسمت تیمی تیراندازی به آهو به مدال نقره دست یابد. آن هم در كنار پسرش(!) با این مدال، اسواهن ركورد پیرترین مدال‌آور مسابقات ورزشی را به 72 سال رساند. ركوردی كه هرگز شكسته نشد و بعید به نظر می‌رسد كه دیگر تكرار شود. تیرانداز قهرمان سوئدی و برنده 3 طلا، 1 نقره و 2 برنز مسابقات المپیك در اول می 1927 در هشتاد سالگی درگذشت.

 

 

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی اسكار اسواهن فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بیوگرافی اسكار اسواهن» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید