کد مطلب:  59149 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیمارستان های زابل پر از مبتلایان به کرونا / هر لحظه اوضاع بدتر می‌شود

بیمارستان های زابل پر از مبتلایان به کرونا / هر لحظه اوضاع بدتر می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل بابیان اینکه شرایط سیستان بسیاربحرانی ووخیم است افزود: بیمارستانها پرازبیماران کرونایی شده وهرلحظه اوضاع بدترمی‌شود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

دکترهادی میرزایی افزود: بحث کرونا بسیارجدی‌تر از آن است که حتی نمی‌توانید تصورش را بکنید چراکه غفلت در عدم رعایت بهداشت و بی توجهی به پروتکل‌ها می‌تواند منجر به ابتلای فرد به این ویروس منحوس گردد.

بیمارستان های زابل پر از مبتلایان به کرونا / هر لحظه اوضاع بدتر می‌شود
بیمارستان های زابل پر از مبتلایان به کرونا / هر لحظه اوضاع بدتر می‌شود

وی ادامه داد: سرعت و میزان ابتلا در سویه جدید کرونا دلتا بسیار زیادتر از بقیه بوده و مردم باید به شدت از حضور در اجتماعات پرهیز کنند.

این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی زابل اضافه کرد: مردم باید نسبت به سلامتی خود و خانواده‌شان حساسیت بسیارزیادی داشته باشند و واقعا به هشدارها و توصیه‌هایی که به منظور حفظ جان آنها داده می‌شود توجه کنند، چون بی توجهی به هشدارها باعث ابتلای خود یا اعضای خانواده‌شان به کرونا و خدای ناکرده ازدست دادن عزیزانشان خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: دراین شرایط بسیار بحرانی و خطرناک واقعا شرکت در مراسم عروسی یا عزا یا حضور در هرگونه جمعی ولو جمع خانوادگی و دورهمی معنی نمی‌دهد چراکه اگر یک نفر ناقل باشد همه افراد را مبتلا به کرونا خواهد کرد و نه تنها باعث گرفتاری برای بقیه می‌شود بلکه امکان دارد باعث مرگ کسانی هم که بیماری زمینه‌ای دارند و بدنشان از لحاظ جسمانی توان مقابله با ویروس را ندارد نیز بشود.

دکتر میرزایی ادامه داد: اوضاع در منطقه سیستان به شدت بحرانی‌ست و بیمارستان های شهرستان پر از بیماران کرونایی شده و هرلحظه اوضاع بدترمی‌شود.

وی ادامه داد: ازمردم می خواهم که در تجمعات و مراسم های عروسی و عزا شرکت نکنند و خودشان نیز از برگزاری مراسم خوداری کنند.

وی ادامه داد: باتمام مشکلات از جمله وجود تحریم‌ها، تلاش کردیم تا درزمینه تامین دارو معضلات را به حداقل برسانیم ولی در حال حاضر کمبود تخت داریم چراکه مرتبا برتعداد افراد مبتلا و بیماران افزوده می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: ظرفیت بیمارستان تنفسی سینا 65 تخت بوده که باتمهیدات اندیشیده شده ازتمام فضاها استفاده کردیم و ظرفیتش را به 90 تخت ارتقاء دادیم.

دکترمیرزایی اضافه کرد: روند افزایش آماربیماران به گونه‌ای‌ست که از ظرفیت بیمارستان سوانح و سوختگی استفاده کردیم و تا دیشب 137 بیماربستری داشته‌ایم.

وی ادامه داد: الان وضعیت به حدی وخیم شده که روز جمعه 18 تیرماه 10 نفر فوتی داشتیم که می‌توان روزجمعه را درطول یک‌سال و نیم اخیر جمعه سیاه درمنطقه سیستان اعلام کرد.

وی اضافه کرد: طی 10 روز اخیر 23 نفر جان خود را ازدست داده اند که از این تعداد 21 نفر مثبت کرونایی، یک نفر مشکوک به کرونا و یک نفر باتست منفی بوده است.

: برای دریافت مشاوره درباره بیمارستان های زابل پر از مبتلایان به کرونا / هر لحظه اوضاع بدتر می‌شود فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بیمارستان های زابل پر از مبتلایان به کرونا / هر لحظه اوضاع بدتر می‌شود» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید