کد مطلب:  64915  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیانیه خانه سینما پس از جشنواره کن

بیانیه خانه سینما پس از جشنواره کن

خانه سینما بیانیه ای را پس از حواشی جنجالی که بین رائفی پور و بازیگران به وجود آمده بود را صادر کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

خانه سینما پس از حواشی مختلفی که در رابطه با اتفاقات مختلفی همچون کتایون ریاحی، علی اکبر رائفی پور و جوابیه های دیگر بازیگران به وجود آمد، واکنش نشان داد و بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش آسمونی خانه سینما بیانیه ای تحت عنوان «ما و مردم نباید در دام این جریان بیفتیم» را در روز دوشنبه 16 خرداد 1401 ارائه داد. خانه سینما نوشت:

اشخاصی این روزها بنا بر یک برنامه از پیش تعیین شده که بعد از این همه سال دیگر برای ما و مردم نخ نما شده است به شکل بسیار بی ادبانه ای شروع به سمپاشی و هتاکی علیه سینما و سینماگران کرده اند. هدفشان مشخص است می خواهند تمرکز فضای خبری کشور را به جهتی دلخواه سوق دهند، برای انجام این مأموریت چه هدفی بهتر از سینما و هنرمندانش؟ سینمایی که سالهاست یکی از پر افتخارترین جلوه های نام ایران در صحنه های بین المللی است.

خانه سینما ادامه داد: مقبولیت و ظرفیت های اجتماعی سینماگران خار چشم این جماعت است. ما و مردم نباید به دام این جریان بیفتیم. برای خنثی کردن نقشه های این جریان مشکوک تنها کافی است مطابق با منش و شخصیت سینمای فاخر ایران و سینماگران محترم آن رفتار کنیم، کافی است شأن سینما و سینماگران را به اندازه این اشخاص پایین نیاوریم.

تعجب هم نمی کنیم از نهادهایی که وظیفه قانونی نظارت و برخورد با رفتارهای خلاف ادب و خارج از قواعد قانونی این جماعت را دارند چون ظاهراً به آنها هم نباید امیدی داشت بنابراین حتی برای شکایت یا پیگیری حقوقی اهانتهای هتاکان هم اقدامی نخواهیم کرد . فقط برملایشان می کنیم چون سینمای ایران زنده و پویا است حتی اگر در شرایط فعلی نتواند فیلم بسازد ، با تمام محدودیتها سینمای ایران تأثیرگذار است و این جماعت از همین می ترسند.

: برای دریافت مشاوره درباره بیانیه خانه سینما پس از جشنواره کن فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

نویسنده ر‌ُمان های راز گورستان مخفی و سکوت پرستو, همچنین فعال در بخش‌های مُد و زیبایی و سینمایی بخصوص معرفی جدیدترین فیلم و سریال‌های کره‌ای داخل آسمونی

Educated in English
Interested in Korean

نظر خود را درباره «بیانیه خانه سینما پس از جشنواره کن» در کادر زیر بنویسید :

4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید