کد مطلب:  61179 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
برگزاری جشنواره شب چله 1400 در تبریز

برگزاری جشنواره شب چله 1400 در تبریز

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌شرقی از برگزاری جشنواره شب چله با حضور نمایندگانی از 10 استان برگزار خواهد شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از مهر، احمد حمزه زاده، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌شرقی از برگزاری جشنواره شب چله با هدف حفظ آیین های سنتی و بومی این استان در شهر تبریز و با شرکت 10 استان از سراسر کشور خبر داد.

برگزاری جشنواره شب چله 1400 در تبریز
برگزاری جشنواره شب چله 1400 در تبریز

 

وی در همین راستا بیان کرد: این جشنواره به همت هیأت ورزش‌های بومی و محلی آذربایجان شرقی با همکاری ادارات میراث فرهنگی و ورزش و جوانان، از روز چهارشنبه با حضور 30 میهمان از استان‌های مختلف در سالن شهید اقدمی تبریز برگزار می‌شود.

حمزه زاده افزود: در این جشنواره استان‌های شرکت‌کننده به اجرای آئین‌های شب چلّه مختص استان و منطقه خود خواهند پرداخت و ناصر زارع، هنرمند استان، بایاتی‌های (دوبیتی‌ها) مختص این روز ارزشمند را قرائت خواهد کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌شرقی در پایان خاطر نشان کرد: شب چله یا شب یلدا آئینی ملی است که با گذر زمان نسل به نسل منتقل شده و مشخصه‌های ارزشمندی در فرهنگ عامه بر جای گذاشته است. اگر ویژگی‌های این آئین ملی مطالعه و شناخته شوند، می‌تواند به مَحمل مناسبی برای معانی و معارف والای انسانی تبدیل شوند.

: برای دریافت مشاوره درباره برگزاری جشنواره شب چله 1400 در تبریز فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «برگزاری جشنواره شب چله 1400 در تبریز» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید