واکسن «برکت» از هفته آینده به واکسیناسیون کشوری کرونا اضافه می شود | آسمونی
کد مطلب: 58751 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
واکسن «برکت» از هفته آینده به واکسیناسیون کشوری کرونا اضافه می شود

واکسن «برکت» از هفته آینده به واکسیناسیون کشوری کرونا اضافه می شود

وزیر بهداشت گفت: مجوز مصرف اضطراری واکسن کووایران برکت صادر شد و مجموعه برکت از امروز محموله‌ای را که آماده کردند، تحویل همکارانمان در معاونت بهداشتی می‌دهند که از هفته آینده به مجموعه واکسیناسیون کشو
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی : دکتر سعید نمکی گفت: همانطور که در کشورهای دنیا و کشورهایی مانند ترکیه، امارات و... فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن‌های چینی و ... به عنوان واکسیناسیون عمومی مطرح می‌شد، ما هم قرار بود اگر فاز یک و دو کارآزمایی بالینی در واکسن‌هایمان به خوبی پیش رود، نتایجش را بررسی کنیم و اگر مشکلی نداشته باشد، بعد از اینکه مقداری هم از فاز سوم بگذرد و خیالمان راحت شود که واکسن بی‌عارضه و کم مشکلی است، می‌توانیم در حد واکسیناسیون عمومی اجازه اضطراری مصرف آن‌ها را بدهیم که این اتفاق افتاد.

واکسن «برکت» از هفته آینده به واکسیناسیون کشوری کرونا اضافه می شود
واکسن «برکت» از هفته آینده به واکسیناسیون کشوری کرونا اضافه می شود

وی افزود: دیروز در جلسه‌ای که 5 بعد از ظهر از سوی متخصصین برگزار شد، مجوز مصرف اضطراری واکسن برکت داده شد، اما واکسن پاستور به دلیل اینکه قرار بود یک یا دو مدرک را تکمیل و ارائه کند، قرار شد بعد از تکمیل مدارک اجازه استفاده اضطراری خواهد گرفت.

بنابر اعلام کانال تلگرامی وبدا، نمکی گفت: به هر حال مجوز مصرف اضطراری واکسن کووایران برکت صادر شد و از امروز محموله‌ای را که آماده کردند، تحویل همکارانمان در معاونت بهداشتی می‌دهند که از هفته آینده به مجموعه واکسیناسیون کشوری خواهد پیوست.

نمکی گفت: واکسن پاستور هم که یکی از بهترین واکسن هایی است که با تکنولوژی مشترک ما و کشور کوباست، از اوایل هفته آینده اجازه مصرف اضطراری را خواهد گرفت و آن مجموعه هم به مجموعه واکسیناسیون کشور اضافه می شود.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره واکسن «برکت» از هفته آینده به واکسیناسیون کشوری کرونا اضافه می شود فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

  • سیاوش قهرمانفر

ثبت نظر درباره «واکسن «برکت» از هفته آینده به واکسیناسیون کشوری کرونا اضافه می شود»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 * 7 = ?