کد مطلب:  59784 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تاکید سازمان غذا و دارو بر نقش تسهیل کننده واکسن برکت

تاکید سازمان غذا و دارو بر نقش تسهیل کننده واکسن برکت

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: تولید واکسن برکت واردات واکسن کرونا را تسهیل کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از فارس، سید حیدر محمدی ،مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه تولید واکسن برکت در زمینه تسهیل واردات واکسن کرونا موثر بوده است اظهار داشت: درحال حاضر برخی از واکسن سازها نگران هستند که در صورت افزایش تولید واکسن ایرانی، ممکن است دیگر در بازار ایران جایگاهی نداشته باشند.

محمدی با ماندگار خواندن تولید واکسن برکت توسط ستاد اجرایی فرمان امام تاکید کرد: اگر واکسن برکت به تولید انبوه نمی رسید کشورهای خارجی به راحتی واکسنی در اختیار ما قرار نمی دادند.

مدیرکل داروی سازمان غذا و دارو افزود: مردم باید بدانند تحریم نبودن دارو یک دروغ خنده دار است. سابقه این کشورها نشان می دهد هرجا احساس کنند که کشور ایران دچار کمبود دارو است تلاش می کنند مانع از صادرات یا ورود دارو به کشور شوند، این موضوع در زمینه بیماران خاص و سرطانی مشهودتر بوده است.

محمدی با اشاره به افزایش ناگهانی مصرف رمدسیویر در کشور گفت: کشورهای خارجی در ابتدای شیوع کرونا این دارو را به ما نمی فروختند اما امروز 8 تولیدکننده ایرانی آن را تولید می کنند. حالا که این دارو در کشور تولید می شود مدعیان حقوق بشر اعلام می کنند که آمادگی دارند به ایران رمدسیویر صادر کنند. در مرداد 3 میلیون و 470 هزار دز رمدسیویر در کشور مصرف شد درحالی که در گذشته ماهی 170 هزار دز مصرف می شد اما توانایی خوب کشور در زمینه تولید دارو توانست نیاز کشور را برطرف کند.

: برای دریافت مشاوره درباره تاکید سازمان غذا و دارو بر نقش تسهیل کننده واکسن برکت فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تاکید سازمان غذا و دارو بر نقش تسهیل کننده واکسن برکت» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید